Güncel

Amazon Türkiye İş Başvurusu Nasıl Yapılır? Yeni Açılacak Depo Alımları Başladı Mı?

Dünyanın en önde gelen e-ticaret sitelerinden bir tanesi olan Amazon, dünyanın pek çok farklı noktasında faaliyet gösteriyor. 2018 yılı itibari ile e-ticaret sitesinin Türkçe versiyonu ile Türkiye’deki faaliyetlerini arttıran şirket, 23 Mart tarihinde yaptığı resmi açıklama ile İstanbul Tuzla’da yeni bir depo açacağını duyurdu.

Depoda ilk etapta 1000 kişilik bir istihdam yaratacağını ifade eden şirket böylece, Amazon Türkiye iş başvurusu sorgulamalarının artmasına neden oldu. Yeni açılacak depoda çalışmak isteyen binlerce vatandaş, yeni açılacak depo alımları başladı mı, Amazon Türkiye iş başvurusu nasıl yapılır gibi sorgulamalar ile başvuru yapmanın yollarını arıyor.

Amazon Türkiye İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Amazon Türkiye’deki tüm işe alım süreçleri resmi internet sitesi üzerinden açılmış olan AWM sayfası aracılığı ile yapılıyor. Bu nedenle kişilerin mevcut kariyer planlaması ile ilgili daha fazla detaya ulaşması, Amazon’da çalışanların neler kazandığını öğrenmesi ve iş imkanlarına ulaşması için kariyer sayfasını ziyaret etmesi öneriliyor.

Mevcut bölümde hizmet verilen tüm bölgelerdeki açık pozisyonların takip edilmesi de mümkün. İş arama bölümünden yapılacak sorgulamalar ile birlikte Amazon Türkiye iş başvurusu için uygun bir bölümün olup olmadığı kolayca kontrol edilebilir. Yapılacak kontroller sonrasında ise Amazon Türkiye iş başvurusunu online olarak yapabilirsiniz.

Amazon Türkiye Açık Pozisyonlar

Amazon Türkiye açık pozisyonlar üzerinden yapacağınız kontrollerde bölge sınırlamasını Türkiye olarak ayarlamanız yeterli. Böylece Türkiye’de Amazon tarafından hangi alanlarda alımın yapılacağını görebilir ve niteliklere uyum sağlıyorsunuz başvurunuzu online olarak iletebilirsiniz. Şirket tarafından en son 21 Mart tarihinde operasyon müdürü ve bölge müdürü olarak iki farklı ilana yer verilmiş durumda.

Yeni Açılacak Depo Alımları Başladı Mı?

Amazon’un İstanbul’da açacağı yeni depo için işçi alımlarına henüz başlanmadı. Yapılan resmi açıklamalarda önümüzdeki ay itibariyle alımlara başlanacağı ve çalışmak isteyen kişilerin alım duyurularını takip etmesi gerektiği belirtildi. 1000 kişilik bir istihdam yaratılmasının planlaması, işsiz olan vatandaşlar için yeni bir umudun olmasını sağladı.

Başa dön tuşu