Dünya

Amerika’da 3 polis öldürüldü

Amerika’da 3 polis pusuya düşürülüp maskeli 3 kişi tarafından öldürüldü. Amerika’nın Louisiana eyaletindeki Baton Rouge bölgesinde ihbara cevap verip olay yerine giden polisler maskeli 3 kişi tarafından pusuya düşürülüp saldırıya uğradılar.Saldırıda 3 polis memuru hayatını kaybetti.

 

East Baton Rouge Belediye Başkanı Kip Holden,CNN ekranlarına yaptığı konuşmada belirlemelere göre vurulan 7 polis memurundan 3’ünün hayatını kaybettiğini düşündüklerini,yerel basının ise sabah saatlerinde gerçekleşen saldırıda 2 polisin öldürüldüğü haberini aldıklarını söyledi.

 

Görgü tanıklarının olayla ilgili yaptığı açıklamada marketten maskeli ve siyah kamuflajlar içinde 3 kişinin çıkarak yürümeye başladıklarını söylerken,CNN’e konuşan bir polis memuru ise “saldırı tüfeği olan şüpheli biri” ihbarına gittiklerini ve saldırıya uğradıklarını söyledi.

 

Baton Rouge emniyet memurunun ehliyetine uzanırken silahsız olmasına rağmen siyahi Alton Sterling’i öldürmesinden sonra, bölgedeki polislere çok sayıda tehdit geldiği belirtiliyor.Sterling’in ölümünden sonra Dallas’ta yapılan tepki yürüyüşünde Micah Xavier Johnson adlı bir siyahinin polis ekiplerine ateş açması üzerine 5 polis memuru hayatını kaybetmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu