Şirket Haberleri

Anadolu Efes Ukrayna’daki Faaliyetlerini Durdurdu

Ukrayna’da kurduğu fabrikalarda üretim ve satış operasyonlarını sürdüren Anadolu Efes, Rusya Ukrayna arasındaki gerilim sonrasında açıklama yaptı. Bloomberg’e yapılan yazılı açıklamada şirketin bölgedeki faaliyetlerine yönelik güncel durum bilgileri paylaşıldı.

Anadolu Efes Üretimi Durdurdu

Rusya ve Ukrayna’da faaliyet gösteren Türk şirketleri çok sayıda olduğundan dolayı bölgedeki artan gerilim, Türk şirketlerini de etkiliyor. Bölgenin önde gelen şirketlerinden birisi olan Anadolu Efes de bu şirketler arasında yer alıyor.

Bloomberg’e yapılan açıklamada, Ukrayna’daki fabrikadaki üretimlerin durdurulduğu belirtildi. Üretimin yanı sıra tüm satışlarını da askıya alan şirket, bölgenin normale dönmesini bekliyor. Edinilen bilgiye göre Efes, Ukrayna’nın Chernihiv, Kharkiv ve Mykolaiv kentlerinde kurulan 3 farklı fabrikada üretim gerçekleştiriyordu. Ülkede 3 bine yakın istihdam imkanı sağlayan şirket, kararın gerekçesinde sağlık ve güvenlik vurgusu yaptı.

Rusya’da Faaliyetler Sürüyor

Ukrayna’nın yanı sıra Rusya’da da faaliyet gösteren şirket, Rusya’da herhangi bir planlamanın yapılmadığını söyledi. Şirket Rusya’daki operasyonlarının işleyişinin ise her zamanki gibi devam ettiğini, üretim ve satışta herhangi bir durma olmadığını belirtti.

Başa dön tuşu