Ekonomi

Anonymous Her Rus Tankına 50 Bin Dolarlık Bitcoin Verecek

Ukrayna kuşatması sırasında pek çok farklı yaptırım uygulanmasına rağmen Rusya’nın ilerlemesi durdurulabilmiş değil. Her geçen gün başkente bir adım daha yaklaşın Rus birliklerine karşı hacker grubu anonymous tarafından yeni bir çağrı yapıldı. Ünlü hack grubu, Rus birliklerine yönelik yaptığı çağrıda teslim edilen her bir Rus tankı için 50 bin doların üzerinde Bitcoin gönderiminin yapılacağını söyledi.

Anonymous’tan Teklif!

Teslim alan her tank için yapılacak olan bu ödemeler, bir milyon dolarlık Rus rublesine denk geliyor. Bu nedenle de Anonymous tarafından Rus askerlerinin teslim olması için oldukça önemli bir teşvik sağlanmış durumda. Sürekli bilgiler paylaşan ve Rusya’nın harekâtına sert bir şekilde tepki gösteren grup, yaptığı bu çağrı ile özellikle bireysel olarak Rus askerlerinin savaştan vazgeçmesini hedefliyor .

Hack grubu ayrıca Rus hükümetine ait 300’ü aşkın web sitesinin kapatıldığını ve tüm bu süreç içerisinde grup üyelerinin tam anlamıyla gücünü gösterdiğini söyledi. Açıklamalarda Rus vatandaşları için hiçbir olumsuz düşüncenin olmadığı, sadece Ukrayna’ya karşı başlatılan hareketten vazgeçilmesi adına Rusya hükümetinin hedef alındığı vurgulandı.

Başa dön tuşu