Güncel

Antalya’da çöpe atılan sebzelere tepkiler çığ gibi büyüyor!

Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde dolaşan bir vatandaş, gördüğü manzara karşısında şoke oldu. Vatandaş gördüklerini cep telefonu kamerası ile kayda aldı. Gördükleri karşısında ne diyeceğini bilemedi.

Antalya ilinin Gazipaşa ilçesinde arazi bakmaya giden bir vatandaş, yüzlerce kilo sebzenin çöpe döküldüğünü gördü. Gördüklerini videoya alarak kaydetti ve sosyal medyada paylaştı. Gördüğü durumu hainlik olarak nitelendiren kişi; “Ben haberci değilim, gazeteci değilim. Sıradan bir vatandaşım. Ürünlerin hemen hemen hepsi yeni dökülmüş. Burada kamyonlarca, tonlarca ürün var.” dedi.

Antalya'da çöpe atılan sebzelere tepkiler çığ gibi büyüyor!

Vatandaş paylaştığı görüntünün devamında; “Zor günler geçiren ülkemizde vatandaşların hakkını gasp etmek, çalmak. Bunu buraya dökeceğinize bedavadan dağıtın. Bir hayra girin, bu nasıl insanlıktır?” dedi.

Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Başkanı; “Bu ürünler sofralık değil”

Gazipaşa Yaş Sebze ve Meyve Komisyoncuları Derneği Başkanı Hamdi Fidan, konu ile alakalı şunları kaydetti; “Kamuoyunda bir video dolaşıyor. Gazipaşa’da sebzelerin çöpe atıldığını, fiyatların yükseltilmek için yapıldığını belirten bir video. Buradan 17 ülkeye ihracat yapıyoruz. İhracatta çok titiz davranan bir ülkeyiz. Burası salatalığın başkenti. Türkiye’de en kaliteli salatalık, Gazipaşa’da yetişir. Şu anda mevsim gereği 300-400 ton mal sevkiyatı yapıyoruz. Kış aylarında 800-1000 ton sevkiyat yapıyoruz.

Bunlar, işlenme aşamasında sofraya konulmayacak ürünler. Çürük, kurtlu ürünler ayrılıyor. Bu ürünler akşamüzeri belediyenin çöp konteynerlerine konuluyor. Belediye de bunları uygun bir zamanda belediye çöplüğüne götürüp döküyor. Bu ürünler sofraya konacak şekilde olsa döker miyiz? Hayır dökmeyiz. Bu paylaşımı yapan kişi bu ürünü ben yerim diyorsa gelsin kendisine ücretsiz verebiliriz. Bu ürünler sofraya uygunlar. Bu ürünleri ne dış ne de iç piyasaya vermeyiz.” dedi.

Başa dön tuşu