Teknoloji

Apple iOS 16 Beta 3 Sürümünü Yayınladı

Apple ilerleyen süreçte kararlı halini kullanıcılarına sunmaya hazırlandığı iOS 16'nın Beta 3 sürümünü yayınladı.

Apple geçtiğimiz haftalar iOS 16’yı tanıtmış ve önümüzdeki süreçte kullanıcılara güncellemenin sunulacağını belirmişti. Henüz kararlı sürüm iPhone ve iPad kullanıcılarına sunulmasa da Beta sürümleri yayınlanmaya devam ediyor. Nihai güncelleme gelmeden önce hataların giderilmesi, kullanıcı deneyiminin arttırılması için geçtiğimiz haftalarda iOS 16 Beta 2 sürümünü yayınlayan Apple Beta 3 sürümünü de paylaştı.

Hatalar Giderildi ve Yeni Özellikler Yüklendi

Beta sürümlerinde şirketlerin amacı nihai güncelleme kullanıcılarla buluşmadan önce olası hataların görülmesi, tespit edilen hatalara karşı iyileştirmeler yapılması ve kullanıcılardan gelen geri dönüşlerle düzenlemeler yapmaktır. Bu anlamda Apple da iOS 16’yı kullanıcılarına sunmadan önce Beta sürümlerini yayınlıyor. Yayınlanan iOS 16 Beta 3 sürümünde bazı hatalar giderilirken kilitleme modu gibi yeni özellikler de eklenmiş.

ios 16 guncellemeleri

Beta 3 sürümünde karşımıza çıkan kilitleme modunda risk durumu tespit edilmesi halinde telefondaki bazı işlemlerin yapılması kısıtlanacak ve bilinmeyen numaraların aramasına izin verilmeyecek. Bu yeni özellik politikacılar ve önemli görevlerde yer alan kişiler gibi daha niş bir kitleyi hedefliyor.

Beta 3 sürümünde kilit ekranındaki widgetlarda değişiklik, kilit ekranı için farklı yazı tipileri, yeni duvar kağıtları gibi çeşitli yenilikler var. Beta 3 sürümünün boyutu ise 1.53 GB olarak açıklandı.

Başa dön tuşu