Teknoloji

Apple Watch 8 Ateş Ölçümü Yapabilir

Apple'ın akıllı saat serisi olan Apple Watch'ın yeni modelleri önümüzdeki aylardaki tanıtılacak. Tanıtılacak yeni modeller hakkında detaylar netleşmeye başlıyor.

Apple önümüzdeki eylül ayında bir dizi yeni ürününün tanıtımını yapacak. Tanıtımda akıllı saat serisi olan Apple Watch’ın yeni modeli de tanıtılacak. Tanıtım ile birlikte 3 farklı saat modelinin piyasaya çıkması bekleniyor. Bu modeller Apple Watch Series 8, Watch SE ve zorlu şartlar için üretilen Watch olarak yer alıyor.

Apple, Akıllı Saatten Ateş Ölçümü İçin Çalışıyor

Çıkacak yeni ürünler ve uygulamalar ile ilgili sızıntıları paylaşan ve güvenilir bilgi kaynağı olarak bilinen Mark Gurman, Apple Watch 8’in ateş ölçümü yapabileceğini ve yerleştirilen sensörler ile birlikte kişinin vücut ısısını takip ederek uyarıda bulunacağını belirtti. Ayrıca bu verilerin sizin izniniz dahilinde doktorunuz ile paylaşılmasına da imkan sağlanacak.

Ateş ölçümü özelliğinin Apple Watch 7 serisine geleceğine daire iddialar vardı. Söylentilere göre algoritmada bazı düzenlemeler yapılmasının gerekmesi ve Watch 7 serisine bu düzenlemelerin yetişmemesi üzerine ateş ölçümü özelliği bir sonraki modele bırakıldı. Bu nedenle önümüzdeki eylül ayındaki Apple etkinliğinde tanıtılması beklenen Watch 8 serisinde ateş ölçme özelliğinin gelmesi bekleniyor.

 

Başa dön tuşu