Güncel

Araç Alım Satımda Online Dönem Başlıyor

Araç alım ve satım işlemlerinde pandemi ile birlikte online platformların ön plana çıkması, kullanıcı alışkanlıklarının değişmesine yol açtı. Konu ile ilgili yapılan yeni açıklamalara göre yetkili satıcılar ve bayilere gitmeden otomobil satın alması sağlanacak.

Bugün Sabah Gazetesi’nde yer alan haberde konu ile ilgili Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin yaptığı araştırmaya yer verildi. Özel bir anket çalışması yaptıran dernek, otomotiv sektörünün online satış için hazır olduğunu ve bu konuda hızlı bir şekilde değişimin yapılabileceği ifade edildi.

Araç Alım Satımı Yapan Şirketlerle Görüşüldü

Araç alım satımı ile ilgili gerçekleştirilen ankette, 202 şirketin sahibi ile görüşüldü. Katılımcıların yüzde 24’lük bölümü 5 yıllık bir süre içerisinde online satışların daha yaygın hale geleceğini düşündüğünü belirtti. Yüzde 42’si 5 ile 10 yıl içerisinde dönüşümü öngörürken yüzde 26’sı 10 yıldan daha uzun bir süreye ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

Ankete katılan otomobil sektör temsilcilerinin büyük bir bölümü ise online satışın gelecekte ön planda olacağı konusunda hemfikir. Bayilerin araç alınan bir yer değil, araç teslim edilen bir yere dönüşeceğini söyleyen bayi temsilcileri, Türkiye’de de bu yöndeki dönüşüm için mevcut şartların uygun olduğunu ve talep doğrultusunda değişikliklerin yapılabileceğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu