DünyaŞirket Haberleri

Avrupa’da IATA Travel Pass Dönemi Başlıyor

IATA Travel Pass Alanında 2021 yılının Kasım ayından itibaren deneme çalışmalarını başlatan Corendon Airlines, yeni bir resmi açıklama yaptı. Açıklamada başlatılan test çalışmalarının başarılı bir şekilde tamamlandığı ve Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği tarafından geliştirilen IATA Travel Pass uygulamasının Corendon Airlines yolcuları tarafından kullanılabileceği belirtildi.

Avrupa’da Bir İlk

IATA Travel Pass  testlerinin Başarılı bir şekilde tamamlanması ile birlikte uygulanmasına karar verilmesi Avrupa’da bir ilk oluyor. Corendon Airlines tarafından hayata geçirilen bu proje, daha önce de pek çok benzer ilki gerçekleştiren şirketin bu alanda ön plana çıkmasını sağladı.

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği tarafından yapılan açıklamalarda yolcuların yolculuk öncesindeki korona virüse bağlı prosedürleri uygulama üzerinden daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebileceği belirtildi. Buna göre test ve aşı dokümanlarının platformda saklanması ve yolculuk öncesinde havayolu şirketleri ile bu bilgilerin paylaşılabilmesi adına IATA Travel Pass artık Avrupa uçuşlarında kullanılabilecek. Böylece temassız bir şekilde İşlemlerin yapılması ve süreçlerin daha da hızlanması sağlanırken Corendon Airlines da bu gelişme ile dünya basınında yer almayı başardı.

Corendon Airlines Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Olcay Türker tarafından Türkiye’ye yönelik yapılan değerlendirmelerde müşterilerin taleplerine hızlı bir şekilde yanıt veren bir şirket olduklarını ve yeni gelişme ile birlikte havayolu uçuşlarının güvenli bir şekilde yapılmasına imkan sağlanacağını belirtti. Genel Müdür Yardımcısı Türklerin yaptığı değerlendirmede ise “IATA Travel Pass’in yolcular için olduğu kadar havayolları ve havalimanları için de oldukça verimli olduğuna inanıyoruz. Uygulama, yolcuların test sonuçları, aşı veya iyileşme dokümanları gibi COVID-19 ile ilgili belgelerini dijital bir platformda saklamasına olanak tanıyor ve seyahatleri gizlilik ve kişisel verilerin korunması açısından da daha kolay ve güvenli hale getiriyor. Yolcularımıza daha konforlu bir seyahat sunma adına başlattığımız IATA Travel Pass uygulamasının deneme sürecini başarıyla tamamlayan Avrupa’daki ilk havayolu olmaktan dolayı çok mutlu olduğumuzu da paylaşmak isterim.” denildi.

Başa dön tuşu