Spor

Bakan Kılıç EYOF’da başarılı sporcuları aradı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum’da düzenlenen 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nde (EYOF 2017) madalya kazanan milli sporcuları telefonla aradı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Erzurum’da 12 Şubat’ta başlayan ve heyecan dolu yarışmaların yaşandığı 2017 Avrupa Gençlik Olimpik Kış Festivali’nin (EYOF) son gününde gümüş madalya kazanan Milli Sporcularla telefonda görüştü. Bakan Çağatay Kılıç, Erkekler sürat pateni 1000 metre finalinde gümüş madalya kazanan Hazar Karagöl, Curling branşında ikinci olarak gümüş madalya elde eden Curling Kızlar Milli Takımı Sporcularını ve Curling Federasyonu Başkanı Kenan Şebin’i tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

Bakan Çağatay Kılıç, telefon görüşmesinde sporculara “Yarınımız olan siz gençlerin, bugünlerde kazandığı başarılar sayesinde geleceğe daha büyük bir umutla bakıyoruz. Elde edilen başarıda emeği geçen herkesi ve sizleri gönülden tebrik ederim. İlk kez madalya kazandığımız EYOF’ta isimleriniz altın harflerle yazıldı. Başarılarınızın devamını dilerim.” dedi.

Başa dön tuşu