Ekonomi

Bakan Nebati: Enflasyon Korumalı Yeni Çözümler Sunacağız

Son dönemlerde arka arkaya yaptığı açıklamalar ile dikkat çeken Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati, artan enflasyona karşı getirilmek istenen yeni çözüme yönelik ilk bilgileri paylaştı. Bakan Nebati yatırımlarda kredi kullanımının ön plana alındığını ve enflasyonist baskı oluşturmadan enflasyon korumalı tasarruf ürünleri üzerinde çalışmalar yapacaklarını söyledi.

Bakan Nebati: 21. Yüzyıla Damga Vuruyoruz

21. yüzyıla damga vuran bir Türkiye’nin ortaya çıkarıldığını belirten Bakan Nebati, Türkiye’nin mevcut dinamikleri ile her türlü zorluğun üstesinden gelebilecek bir ülke olduğunu, tarım ve enerjide ithalatın ortadan kalkması adına yeni paket ve programlar ile birlikte harekete geçeceklerini söyledi. Enflasyonun tüm dünya genelinde büyük bir tehdit haline geldiğini vurgulayan Bakan Nebati’nin yaptığı açıklamalarda öne çıkan detaylar şöyle;

Enflasyon sadece bizim değil tüm dünyanın meselesi olsa da bu sorunu kalıcı şekilde ortadan kaldırmak için var gücümüzle çalışıyoruz, enerji sarf ediyoruz ve elimizden gelen her türlü gayreti gösteriyoruz.

Yüksek enflasyon ile mücadele ediyoruz, alım gücünü eskisinin de üzerine çıkarmak istiyoruz.

Finansal istikrarı sağladık, yatırım ortamını güçlendirdik.

Enflasyonu yıl sonunda makul bir seviyeye getireceğiz.

Önümüzdeki yıl doğal gazın ilk vanasını çevireceğiz.

Enflasyon korumalı tasarruf ürünleri üzerinde çalışıyoruz. Enflasyonist baskı oluşturmadan yatırımlara yönelik kredi kullanımını önceliklendiriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu