Siyaset

Bakan Özlü: “Bu paket yüzde 50 artı 1 oy istiyor”

Bakan Özlü yaptığı açıklamada, “Bu paket yüzde 30’lar yüzde 21.75’lerle iktidar yapmayan bir paket. Bu paket yüzde 50 artı 1 oy istiyor. Seksen milyon kişi varsa bu ülkede yaşayan bunun yarısından bir fazlasının oyunu isteyen bir iktidar mekanizması getiriyor” dedi.

16 Nisan’da yapılacak olan referandum nedeniyle Tekirdağ’a gelen Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü, AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığını ve çarşı esnafını ziyaret etti.

Bakan Özlü burada yaptığı konuşmada, “Referandum için bu şehre geldim. Çok şey konuşuluyor referandum ile ilgili. Bu 18 maddelik paketin sadece bir maddesi bile “evet” demek için yeterli. Bu paket gerçekten milletin önünü açacak bir paket. Türkiye ve devleti hızlandıracak bir paket. 16 Nisan’da milletvekili seçmeyeceğiz, belediye başkanı seçmeyeceğiz. Biz demokrasi ve milli iradeye inanan bir partiyiz. Bize düşen görev inat etmek değil ikna etmek. Bu güne kadar ne yaptıysak milletle beraber ve milletin desteği ile yaptık. Kapatma davaları oldu ve hepsinde millete gittik. Biz milletin partisiyiz. Her seçimde bütün siyasi partiler anayasayı değiştirmek üzere seçim beyannamelerinde taahhütte bulundular. Dediler ki biz yeni bir anayasa yapacağız. Biz dedik, CHP dedi, MHP dedi. Hepsi söylediler. Keşke imkan olsaydı da bir araya gelip ortak bir anayasa yapabilseydik. Bizim partimizin çoğunluğu buna müsait değil MHP’nin de desteği ile 18 maddelik sınırlı bir paket ile geldik. Aslında bu referandum Türkiye’nin istikametini belirleyecek. Önümüzdeki yıllar inşallah bu paketin kabul edilmesi ile hızlıca büyüyebileceği, küresel bir oyuncu, bölgesel bir güç olacağı yıllar olacak. Etrafımıza bir bakın. Bu bölgede güçlü bir Türkiye’ye ihtiyaç var. Güçlü Türkiye güçlü iktidarlarla olur. Büyüme ancak değişerek olur. Bu paketi Türkiye’nin bir yenilenmesi olarak düşünün. Bu paket yüzde 30’lar yüzde 21.75’lerle iktidar yapmayan bir paket. Bu paket yüzde 50 artı 1 oy istiyor. Seksen milyon kişi varsa bu ülkede yaşayan bunun yarısından bir fazlasının oyunu isteyen bir iktidar mekanizması getiriyor” dedi.

Bakan Özlü partililerle bir araya geldikten sonraki durağı çarşı esnafı oldu. Hükümet Caddesinde bulunan esnafı tek tek ziyaret eden Bakan Özlü, esnafların dilek ve şikayetlerini dinledi.

Bakan Özlü’ye AK Parti Tekirdağ Milletvekilleri Mustafa Yel, Ayşe Doğan, Metin Akgül ve AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel eşlik etti.

İHA 

Başa dön tuşu