Güncel

Başbakan Yıldırım, Partisinin Grup Toplantısında Konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, “Hiçbir darbe kökü dışarıda, hoca kılıklı bir hain tarafından yönetilmemiştir.

 

Başbakan yıldırım AKP grup toplantısında darbe girişimi sonrası provokasyon uyarısı yaptı.Olaylarla ilgili açıklama yapan Binali Yıldırım “Mehmetçiklere yanlış hareket içinde olanlar varsa gereği yapılacak” dedi.Yıldırım, Gülen’in iadesi için ABD’ye dört dosya gönderildiğini de belirtti.

 

HESAP EDEMEDİKLERİ KARŞILARINDA SİNECEK CEKETİNİ ALIP GİDECEK BİR BAŞBAKAN OLMALIYDI

Darbe girişiminin başarısız olmasının nedenini anlatan Başbakan Yıldırım “Bir hesap hatası yaptılar, önce karşılarında bu yola beyaz kefeniyle çıkmış bir dünya liderini, devletinin yoluna başını koymuş Recep Tayyip Erdoğan’ın olduğunu hesap edemediler.O gelecek olanlardan korkmadı, gözü dönmüş uçakların pilotlarından korkmadı, havalimanına yaklaşan tanklardan korkmadı, kefenimi giydim geliyorum dedi.Hesap edemedikleri, karşılarında sinecek ceketini alıp gidecek bir başbakan olmadığıydı. Ey FETÖ’nin alçakları yarın da öbür gün de teslim olmayacağız.Siyaset üstü here konuda muhalefetle görüşme konusunda bir karar aldık.

 

Bu olayın sorumlusunu şüpheye yer bırakmayarak şekilde kim olduğunu biliyoruz. Bize diyorlar ki neden önlem almadınız? Ben de diyorum ki yıllardır verdiğimiz mücadeleye niye destek vermediniz? Bugünkü desteğiniz olsaydı belki bunlar yaşanmayacaktı. 17/25 darbe girişimi darbe girişimidir dediğimizde burun kıvrılıyordu! FETÖ’nün militanları açıktan korunuyordu”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu