Güncel

BAŞKAN ADAYI RIZVAN AKSOY GÖKSEL BAŞAR’I TOPA TUTTU..!

EKİP RUHU YOKSA BAŞARI OLMAZ

Bafra Ticaret ve Sanayi Odası seçimleri öncesi basın mensuplarıyla bir araya gelerek sert açıklamalar yapan ve mevcut yönetimi topa tutan Rızvan Aksoy adeta esti gürledi. 2005 ve 2011 yılları arasında Bafra Ticaret ve Sanayi odasında yönetim kurulu başkanlığı yapan Aksoy;’ Bu geçen zaman dilimi içerisinde, Bafra’da gerçekten çok şeyleri başardık. Bu başarımızın arkasında ekip ruhu vardı. İnsan tek başına hiç bir şey değildir ama birlikte olduğu zaman çok şeydir. Başkanlığımız süre içerisinde önemli hizmetlere imza atarken, odamızın parasını da çarçur etmedik.’ dedi.

35. SIRADA OLAN BİR ODA BIRAKTIK
Türkiye’de işadamlarını ulusal ve uluslararası fuarlara götüren kendi yönetimleri olduğunu belirten Aksoy;’ Türkiye’de ilk defa Bafra Ticaret ve Sanayi Odası üyesinden para almadan, Kosgeb’den para alarak üyelerini Çin’e, Macaristan’a ve dünyanın en az 10 ülkesine götüren bir odadır. Bizim dönemimiz de çocuk tiyatrosundan alında, kadın girişimcilere kadar destek vererek bunları başarmış bir yönetim vardı. Bafra ölçeğinde Türkiye’de ki odaların arasında 365 odanın içerinde 35. sıradaydı. Bazı arkadaşlar odamızı İngiltere odasıyla eşit yaptık. Doğru söylüyor ama bizi anlatıyor.’ diye konuştu.

MECLİSİ TOPLAYAMIYORLAR BİLE
Bafra Pidesi’nin coğrafi İşaretinin yine kendi dönemlerinde başarıldığını dile getiren Aksoy;’Bafra’nın ürünlerinin tanıtımını özellikle Bafra pidesinin coğrafi işaretini 2008’de bizim yönetimimiz aldı. Başka bir arkadaşımız da patentini aldı. Bafra’da knedi dönemlerinde yapılması gereken her şeyi yaptığımıza inanıyorum. Biz bıraktıktan sonra yeni yönetim seçildikleri günden bu güne kadar bir defa bile adam gibi meclis toplantısı düzenleyemediler. Tam kadroyla Meclis toplantısı yapamadılar. Onların eleştirdiği insanlar ise Bafra’nın bugüne kadar ki en güzel meclisi oldular.’ şeklinde konuştu.

ARSAMIZA DAHİ SAHİP ÇIKAMADILAR
Bu yaşananları gördükten sonra yeniden aday olmaya karar verdiğini sözlerine ekleyen Aksoy;’Bizler üyelerimizin teveccühü ile seçilirsek ilk olarak oda binamızı  yenileyeceğiz. Bafra çok daha iyisini ve güzelini hak ediyor. Allah nasip eder seçilirsek, bizden önceki dönemde alınan Cumhuriyet Ortaokulu’nun karşısındaki arsaya yeni bir bina yaptırmayı hedefliyoruz. Ben o arsa da yapılacak olan binanın projesini çizdirmiştim, başlıyordum seçimler oldu başlayamadık. Peki bu yönetim ne yaptı? aldığımız arsanın ortasına doğalgaz santral binası koydurarak arsamıza bile sahip çıkamadılar.’ dedi.

BİN KİŞİLİK KONFERANS SALONU SÖZÜ
Bafra’nın doğru dürüst bir konferans salonu olmadığını söyleyen Aksoy sözlerini şöyle sürdürdü; ‘ Göreve gelirsek odamızın en üst katına bin kişilik konferans salonu  yapacağız. Projesi hazır. orayı tozlu raflardan çıkaracağız. Organize sanayi ye meslek okulunu mutlaka yaptıracağız. Genç bir ekiple organize sanayi de bir meslek okulu yapacağız. Türkiye’de başarılı illere gittiğiniz de organize sanayi üniversite ile işbirliği yapanlar bunu başarmışlar. Onun için ilk işimiz ara eleman yetiştirmek için organize sanayi de bir meslek lisesi yaptırmak olacak. Bafra Ticaret Sanayi okulunun arsasını müteşebbis üyesi iken biz aldık, bitirmek te bana nasip oldu. inşallah o okulu yapmak ve bitirmekte bize nasip olacak.’

KENDİ CEBİMDEN YAPTIRDIM
Kendisinin de müteşebbis üyesi olduğu kendisinden önce ki başkan ve yönetim kurulu başta olmak üzere meclis üyelerinin de katkılarıyla organize sanayinin yerini  aldıklarını belirten Aksoy sözlerini şöyle tamamladı: O projeyi bitirmekte bizim yönetimimize nasip oldu. Organize sanayinin yolunun yarısını devlet yaptı. Yarısını da bu fakir kardeşiniz cebinden yaptırdı. şimdi onlar çukurları bile dolduramıyorlar. Organize sanayi garip yetim, organize sanayinde benim bıraktığımda 14 tane fabrika vardı şimdi 20 tane var. Benim getirdiğim iş adamlarının hepsi önemli isimlerden oluşuyordu. ”Göksel Başar çıksın basının huzurunda 4 yıl boyunca  Bafra’yı ilgilendiren 4 tane projeyi anlatsın ben bu gün burada sizin huzurunuzda adaylıktan çekiliyorum dedi.

Başa dön tuşu