Siyaset

Başkan Kim olacak

Bu ses nedeniyle İYİ Parti kurmayları dikkatli ve titiz bir yol izliyorlar. Merkez partiyiz. MHP olmayacağız diye açıklamalar yapıyorlar. Hızlı bir şekilde teşkilatlanmaya devam ediyorlar.

İyi Partinin kuruluş sürecinde pek çok şey merakla beklendi. Merakla beklenen gelişmelerde bir bir sonuçlanıyor. Partinin kurucular kurulunda Samsun’dan kim olacağı ve il başkanlığına kimin atanacağı merakla bekleniyordu. Kurucular kurulu için bu isim MHP Samsun eski il başkanlarından İbrahim Özyer oldu. İl Başkanı ise MHP Samsun eski İl başkanı Ömer Süslü Oldu.

Şimdi ise İyi Parti’nin Samsun ilçe Başkanları özellikle de Bafra ilçe Başkanı kim olacak. Bunlar merakla bekleniyor. Tüm gözler İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü ’de. Genel merkeze hangi ismi sunacak, yetki kime verilecek, Bafra kamuoyu bunu merakla beklemeye başladı.

İYİ Parti Bafra ilçe Başkanlığı için pek çok isim gündeme geldi. İl Başkanı Ömer Süslü ince eleyip sıkı dokuyor. Hata yapmak istemiyor.  Bafra önemli. Bafra her siyasi parti için önemli ve büyük bir ilçe. İyi Parti’nin de etkili olduğu bir şehir. Bafra’da ki teşkilatlanma önem arz ediyor.

Kimlerin isimleri geçiyor? Sürpriz olur mu? Evet, bir sürpriz olabilir. İsmi geçenler emekli öğretmen Cevat Kambur, Mali Müşavir Zafer Bektaş, Av. Hüseyin Acar. Hangisi Bafra ilçe Başkanı olacak. Kim daha şanslı? Başka isimler var mı? Bu isimler dışında da başka isimler konuşuldu. Ama 3 isim daha çok gündeme geldi.

İyi Parti’nin Bafra ilçe Başkanlığı için en güçlü şekilde ismi geçmiş olanlardan Av.Hüseyin Acar’ın şansı azalıyor. Kurucu ilçe Başkanı olarak atanacak olsaydı, şimdiye kadar atanırdı.

Geriye iki isim kalıyor. Biri bir süredir ismi gündemde olan Cevat Kambur ve ismi son anda ortaya çıkmış belki de sır gibi saklanmış olan Mali Müşavir Zafer Bektaş ,Cevat Kambur   Bu şansını azaltıyor. İyi Parti buna dikkat ediyor. Zafer Bektaş ise siyasette yıpranmamış ve yeni bir yüz. Bu durum ise onun şansını artırıyor.

Zafer Bektaş ismi topluma sıcak geliyor. Daha kucaklayıcı olacağı düşünülebilir. İyi Parti içinde beklentisi olanların etrafında birleşeceği bir isim gibi duruyor. Eğitimli ve eleştirilen bir kişi değil. İsmi pek geçmeyen Zafer Bektaş İyi Parti Bafra ilçe Başkanı olursa kimse şaşırmamalı. Çünkü Siyaset artık yeni yüzler kucaklayıcı isimler arıyor. 

Başa dön tuşu