Güncel

Başkan Özel Kolları Sıvadı

Belediye Başkanı Nurhan Yapıcı Özel, AK Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Dönmez, İmar ve Şehircilik Müdürü Nesrin Boyraz eşliğinde Samsun Karayolları 7.Bölge Müdürü Murat Gönenli, Ladik SASKİ Şube Müdürü Erdoğan Ertan, Akmercan Delta Doğalgaz Ladik Şubesi Sorumlusu Celal Tüfek ve Yedaş Ladik İşletme Şefliği çalışanları ile yolun ve kaldırımların yapılacağı bölgede bir araya gelerek, altyapı ve yapılacak çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulundular.

Hacıalipınar Mahallesi yoluna kadar gerçekleşecek olan çalışmalar hakkında bilgi veren Başkan Özel, “Yaşam alanlarına ve yayalarımızın güvenliğine paralel olarak çevremizin düzeni ve vatandaşlarımızın rahatlığı için kaldırımlarımızı ve yollarımızı yapacağız. İnsanı öne çıkaran hizmet anlayışı çerçevesinde sorunları yerinde tespit edip, çalışmalarımızı bu doğrultuda sürdüreceğiz. Bizlerde bugün çalışmalar öncesi doğalgaz, elektrik, su ve kanalizasyon gibi altyapı hizmetleriyle ilgili değerlendirmemizi yerinde yaptık. İnşallah en kısa zamanda çalışmalara başlayacağız. Burada okulumuz da var. Hem öğrencilerimizin hem de vatandaşlarımızın ulaşımını kolay ve güvenli yapması için kaldırımlar ve yollar büyük önem taşıyor. İlçemiz için ne yapılması gerekiyorsa; Allah’ın izniyle hepsini yerine getireceğiz.” dedi.

Görüşmeler sonrası Başkan Özel, çalışmaların yapılacağı bölgeden ayrılırken 23 Nisan’da koltuğunu bir süreliğine devrettiği Atatürk İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Janset Berfu Ertuğ ile karşılaştı. Janset ile ayaküstü sıcak ve samimi bir sohbet gerçekleştiren Başkan Özel, Janset’in o gün makamdaki isteklerinden biri olan ‘okulların çevresine park yapan araçların ve özellikle büyük araçların kaldırılması’ sözünü gerçekleştirmek için harekete geçti.  Hem vatandaşların hem de Janset ve diğer öğrencilerin isteklerini dikkate alan Başkan Özel, AK Parti Ladik İlçe Başkanı Recep Dirican, Başkan Yardımcısı Ahmet Dönmez ve İmar Müdürü Nesrin Boyraz ile birlikte TIR garajı ve ilçemiz nakliyecilerinin talep ettiği kantar için yer araştırması yaptılar.

Başkan Özel ve beraberindekiler daha sonra ilçemizde gerçekleşecek olan diğer çalışmalar ve projeler için Tatlıcak Mahallesi ve Ladik Gölü çevresinde keşif yaptılar.

Başa dön tuşu