Kripto Paralar

Binance, Bitcoin çekimlerini askıya aldığını duyurdu!

Son dakika... Binance, Bitcoin çekim işlemlerini askıya aldı!

Dünyanın en büyük kripto para birimi Bitcoin’de yaşanan sert düşüş, yatırımcıları derinden yaraladı. ABD enflasyon verilerinin açıklanmasının hemen ardından, balinaların yüksek miktarda BTC’yi elden çıkarması sonucu Bitcoin sert çakıldı! Ünlü kripto para borsası Binance ise az önce yatırımcılar için bir son dakika açıklaması yaptı. Yatırımcının korktuğu başına geldi! İşte haberinde detayları…

Geçtiğimiz hafta kripto para varlıklarında başlayan düşüş, yeni haftanın ilk gününde de devam ediyor. Bitcoin fiyatı 24 bin dolara kadar geriledi. 2020 Aralık’tan beri en düşük seviyesine ulaşan BTC ile birlikte birçok kripto para birimi de çakıldı. ABD enflasyon verileri ve korelasyonu artan kripto varlık piyasası, Bitcoin’de agresif bir tutuma yol açtı. Balinalar farklı borsalara Bitcoin’lerini transfer edince durum daha da kötüleşti.

BINANCE, BITCOIN ÇEKİMLERİNİ DURDURDU

Binance Bitcoin çekmek isteyenleri uyardı. Kısa süre boyunca Binance’den Bitcoin çekilemeyeceği duyuruldu. Binance CEO’su sorunun yarım saate kadar çözüleceğini aktardı. Celcius’tan sonra Binance’da da kripto alım satım ve çekim işlemleri askıya alındı.

62a6c84286b24510f40fab6b

Sabah saatlerinde ise Celsius Network, piyasalardaki olağan hal sebebiyle hesaplardan para çekme ve para transferi gibi işlemlerini askıya almıştı. Celsius’un açıklamasından sonra Bitcoin fiyatı son 2,5 yılın en düşük seviyesini test etti. Ethereum fiyatı da aynı şekilde yere çakıldı.

Binance Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre, platform üzerinden Bitcoin çekmek isteyen müşterilerin gün içinde çekim taleplerini tekrar denemeleri gerekiyor.

Başa dön tuşu