Ekonomi

BIST Şirketleri Gayrimenkul Yatırımlarına Ağırlık Veriyor

Borsa İstanbul’da işlem gören şirketlerin bilanço takvimi doğrultusunda raporları arka arkaya açıklanıyor. 2021 yılı bilançolarını genelinde şirketlerin daha çok gayrimenkul yatırımları yaptığı görüldü. Ekonomik alanda yaşanan sorunların bir yansıması olarak değerlendirilen yatırımlarda, her geçen günkü rakamlar artıyor.

BIST Şirketleri Yatırım Stratejileri Değişiyor

2021 yılı itibariyle artış gösteren gayrimenkul yatırımları, son yıllardaki gayrimenkul fiyatlarının artması göz önünde bulundurulduğunda şirketler için kazançlı bir seçenek oldu. Yatırım amaçlı olarak yapılan gayrimenkul yatırımları, 1 yıldan beri yüksek hareketliliğin yaşanması nedeniyle daha fazla şirketin bu alana yönelmesini sağlıyor. Ekonomik alanda yaşanan dengesizlikler ve ortaya çıkan belirsizlik şirketler için gayrimenkul yatırımlarını güvenli liman haline getiriyor.

En çok yatırım yapan 7 şirket üzerinden yapılan değerlendirmelerde 2020 yılında 1 milyar 383 milyon TL gayrimenkul yatırımı yapıldığı ve bu yatırımların 2021 yılı sonunda 2.3 milyar liraya ulaştığı görüldü.

BIST Şirketleri
BIST Şirketleri

Başa dön tuşu