Ekonomi

Bitcoin 100 bin dolar baskısı artıyor!

Kripto para piyasaları 2021 yılı sonrasında 2022 yılının ilk haftalarında durgun bir giriş yaptı. 69 bin dolar ile tarihi zirveye ulaşan ve sonrasında %30’a varan kayıplar yaşayan kripto parada yeni tahminler ve analizlerde sürekli 100 bin dolar vurgusunun yapılması dikkat çekti. Yüksek sıçrayış yapması beklenen Bitcoin ve kripto paralar için beklenen sıçrayış yapılmadığı gibi sürekli arka arkaya yapılan açıklamalar ile kripto paralar üzerindeki baskı da artıyor.

ABD’li bankadan yeni tahmin: 100 bin dolar

ABD’li dev banka Goldman Sachs tarafından yapılan açıklamalarda, bu yıl itibariyle kripto paranın 100 bin dolara ulaşılacağının tahmin edildiği belirtildi. Özellikle 2021 yılındaki performansın devam etmesi ile 2022 yılında kolay bir şekilde 100 bin dolarlık bir değere ulaşması bekleniyor.

Bankanın bu konu ile ilgili yaptığı değerlendirmelerde ise özellikle altın ve kripto paralardaki yatırım seviyelerine dikkat çekildi. 2021 yılında altına yatırım yapan kişilerin yüzde 4’lük bir getiri elde ettiği ancak Bitcoin’e yatırım yapanların yüzde 60’a yakın bir gelir elde ettiğini söyleyen banka, 2021 yılındaki bu tablo sonrasında kurumsal yatırımlarda da Kripto paraların daha yaygın bir şekilde değerlendirileceğini söyledi.

Başa dön tuşu