Teknoloji

Blockchain Teknolojisi Hollywood’un Geleceği Mi?

Medya ve eğlence sektörünün kilit isimlerinden biri olan Jason Kilar; Amazon, The Walt Disney Company, NBCUniversal ve Hulu gibi dünya devi pek çok şirkette üst düzey yönetici olarak görev aldı. 2020 yılında WarnerMedia firmasında CEO koltuğuna geçen Kilar, gelişen teknolojiye başarıyla ayak uydurarak oldukça radikal kararlarıyla gündemden düşmedi.

Koronavirüs salgınının dünyayı esir aldığı günlerde, sinema salonlarının kapalı kalmasıyla beraber Kilar oldukça vizyoner kararıyla dikkatleri üzerine çekmişti. Bir yıl içerisinde çıkacak tüm Warner Bros. filmlerini vizyonda ertelemek yerine HBO Max platformunda dijital olarak yayınlamaya karar veren WarnerMedia CEO’su, bu adımıyla güncel teknolojiye ve genç nesle göz kırptı.

WarnerMedia’nın HBO Max atılımından sonra gözleri üzerine çeken Jason Kilar, şirketteki CEO’luk unvanından ayrılmasından kısa bir süre sonra yine dikkat toplayan bazı açıklamalarda bulundu. Kilar’ın bu sefer odağında olan konu, blockchain teknolojiydi.

Jason Kilar: Blockchain, Hollywood’u Dönüştürecek!

Hollywood ve Silikon Vadisi’nin gözde isimlerinden biri olan Jason Kilar, Reuters’a verdiği demeçte, blockchain teknolojisinin, özellikle de NFT‘lerin daha basit bir edinme sürecine girmesiyle beraber, eğlence sektörünü baştan aşağı dönüştüreceğini dile getirdi.

Eski WarnerMedia CEO’su Jason Kilar

Blockchain dünyasını, 90’lı yıllardaki DVD akımına benzeten Kilar, bunun Hollywood için bir potansiyel dalga yaratacağını ifade etti. Şimdiden bu teknolojinin WarnerMedia da dahil olmak üzere, birçok şirketin ekonomik servetini değiştirdiğini aktardı. Öte yandan Kilar, blok zincirinin yeni finansman biçimlerinin de önünü açacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu