Halka Arz

BMS Tel Eşit Dağıtım Yöntemiyle Halka Arz Oluyor

SPK’ye teslim edilen taslak izahnameye göre dağıtım yöntemi tamamı eşit şekilde olacak. Detayları haberimizde!

Dağıtılacak Pay ve Halka Açıklık Oranı Ne Kadar Olacak?

Taslak izahnamede yer alan bilgiye göre 6.525.000 lot sermaye artırımı şeklinde, 4.350.000 lot ortak satışı şeklinde olmak üzere toplam 10.875.000 lot pay dağıtılacağı ve halka arz sonrası halka açıklık oranının %29,77 olacağı belirtilmiş. Pay fiyatıyla ve toplam arz büyüklüğüyle ilgili taslak izahnamede herhangi bir açıklama yapılmamış.

İşlem Kodu ve Halka Arz Tarihi Belli mi?

İşlem kodu #BMSTL olarak belirlenmiş. Halka arz tarihi ise kesin belli olmamakla birlikte Haziran ayında yapılması planlanıyor.

Konsorsiyum Lideri Hangi Kurum, Fiyat İstikrarı Planlanıyor mu?

Konsorsiyum liderliğini Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. üstlenecek. 30 gün süreyle fiyat istikrarı planlanmaktadır. Halka arz gelirinden 50.000.000 TL’lik  payın fiyat istikrarı işlemlerinde kullanılması için Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. hesabına aktarılması ön görülmektedir.

Halka Arzdan Elde Edilecek Gelirin Kullanım Alanlar

  • İşletme Sermayesi (%45-55)
  • Yatırımların Finansmanı (%20-30)
  • Borçların Kapatılması (%20-30)

BMS Tel Şirket Hakkında Bilgiler

Temelleri 1968 yılına dayanan BMS TEL , 1999 yılında demir çelik sektöründe faaliyet göstermek üzere İstanbul’da kurulmuştur. İlk olarak ticaret yaparak faaliyet gösteren BMS TEL.  nervürlü inşaat demiri toptan ve perakende satışına odaklanmıştır. Firma 2011 yılında tarihinin en yüksek ticaret tonajına ulaşıp yaklaşık 180.000  ton/yıl demir çelik ticaretiyle sektörde kendini ispatlamış ve önemli bir yer edinmiştir .

BMS TEL , 2012 yılında ülke ekonomisine daha fazla katkıda bulunmak amacıyla Kocaeli Dilovası Makine İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde 20.000 m2 alan üzerinde Galvanizli Çelik Tel üretim tesisi yatırımı yaparak sanayiciliğe adım atmış ve üretim faaliyetlerine başlamıştır. 2012 ile 2017 yılları arasında tek üretim hattıyla yıllık ortalama 20.000 ton Galvanizli Çelik Tel üretimi yaparak sektörde kendine yer edinmiş ve Avrupa ülkeleri başta olmak üzere 20’den fazla ülkeye ihracat yapar konuma gelmiştir. Uluslararası bir firma olma yolunda hızla ilerleyen BMS Tel, 2017 yılında  2. üretim hattını devreye almış, üretim kapasitesini yıllık yaklaşık 60.000 tona çıkartmıştır. Yeni üretim hattının sağladığı teknolojik avantajlar ve geliştirdiği know-how ile birlikte katma değerli ürünlere ağırlık veren BMS TEL , 2018 ve 2021 yılları arasında hız kesmeden faaliyetlerini sürdürmüş , Enerji, Tarım, İnşaat, Otomotiv gibi önemli sektörlere hammadde sağlayan, Avrupa, Kuzey ve Güney Amerika ülkeleri başta olmak üzere 45 ülkeye ihracat yapan, Türkiye’nin lider tel üreticilerinden biri haline gelmiştir. (Bilgiler şirketin resmi sitesinden alınmıştır.)

@Halka Arz Analiz Telegram Takip Et

@Halka Arz Analiz Twitter Takip Et

Başa dön tuşu