Otomobil

BMW 4 ve 8 Serisi’nin 6 Serisi İle Birleşebilir!

Pazarda oldukça tutulan ve sevilen modelleri de dahil olmak üzere sevenlerinin kendisine olan ilgisi gün geçtikçe azalmakta. Özellikle son zamanlarda coupe ve üstü açılır araçlara olan ilgi ve alaka yerlerde diyebiliriz. Mesela örnek vermemiz gerekirse ünlü otomobil üreticisi Mercedes, sadece S-Serisi Coupe ve Cabrio’yu değil MG GT Roadster’ı ve SLC gibi modellerinin de ömrünü uzun tutmadığını söyleyebiliriz.

Lakin son sıralar ünlü otomobil üreticisi bu gelişmeleri tersine döndürmek istiyor. Bunun nedeni ise WhichCar’ın ortaya atmış olduğu bazı iddialar diyebiliriz. Bu iddialara göre  BMW 4 ve 8 Serisi Coupe & Cabrio’nun başka bir nesil görmeden veda edeceği yönünde. Hatta bu serinin 2026 yılı itibariyle 6 Serisine dönüşeceği de iddia edilmekte.

BMW 4 ve 8 Serisi
BMW 4 ve 8 Serisi

Bu aslında daha öncede görmüş olduğumuz durumlardan birisiydi. Lakin bu iddiaların odağında BMW  olduğu için işler biraz değişebiliyor. Ünlü otomobil üreticisi  bazı pazarlarda Gran Turismo’nun satışına devam ederken, 6 Serisi hala ortalarda bir yerde durmakta. Durum öyle gösteriyor ki kademeli bir şekilde GT’nin kaldırılması pek uzun olmayacak gibi.

 

 

Başa dön tuşu