Şirket Haberleri

Borsa İstanbul’da 2 Hisseye Daha Tedbir Geldi

Sermaye Piyasası Kurulu uyarınca Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi devreye alındı. Yatırımcıların korunması adına geliştirilen bu yeni sistem, pek çok hisseye tedbir uygulanmasını sağlıyor. 23 Mart tarihi itibari ile yapılan resmi açıklamalarda 2 hisseye daha bu sistem gereği tedbir uygulanacağı belirtildi. Resmi olarak yapılan açıklamalarda 2 hisse için getirilen yasağın ve tedbirin 24 Mart 2022 tarihi itibari ile başladığı ve 22 Nisan 2022 tarihinin gün sonuna kadar devam edeceği belirtildi.

İşte Tedbir Getirilen 2 Hisse

Yapılan açıklamalara göre tedbir getirilen hisseler ASUZU.E ve EUHOL.E oldu. Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda ise söyle denildi;

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında #ASUZU.E payları 24/03/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/04/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

#EUHOL.E paylarında ise 24/03/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/04/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Başa dön tuşu