Şirket Haberleri

Borsa İstanbul’dan Dört Şirket Hissesine Tedbir Açıklaması!

Borsa İstanbul A.Ş. işlem gören dört şirkettin hisseleri hakkında tedbir açıklamasını Kamuyu Aydınlatma Platformuna bildirdi.

DOGUB, MEPET ve NUGYO Hisselerine Uygulanacak Tedbirler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında DOGUB.E, MEPET.E ve NUGYO.E payları 25/05/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/06/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

KRSTL Hissesine Uygulanacak Tedbirler

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KRSTL.E payları 25/05/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 24/06/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsamaktadır.

KRSTL Hiseesinde Önceki Tedbir Kararları Uygulanmaya Devam Edecek mi?

İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Başa dön tuşu