Ekonomi

Borsada 4 Hisseye Tedbir Kararı Geldi

Borsa İstanbul tarafından yapılan açıklamalarda, alınan tedbir kararlarının Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında gerçekleştirildiği belirtildi. Tedbir kararı alınan 4 hisse ise şöyle;

dardanel

  1. Dardanel (#DARDL)

VBTS kapsamında DARDL.E payları 21/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

Petrokent

  1. Petrokent Turizm (#PKENT)

PKENT.E payları 21/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecek.

San El

  1. San-El Mühendislik (#SANEL)

SANEL.E payları 21/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecek.

Emir paketi tedbiri, “piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması”, “emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması” ve “emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması” uygulamalarını kapsıyor. Hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

DB

  1. Doğan Burda (#DOBUR)

DOBUR.E payları 21/01/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 18/02/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecek. Hissede halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecek.

Başa dön tuşu