Ekonomi

BtcTurk Çöktü Mü? Halen Kripto Para Piyasasına Erişim Yok

Türkiye’nin önde gelen kripto para borsalarından birisi olan BtcTurk, erişim problemi ile gündeme bomba gibi düştü. Yaşanan bu erişim kesinti bir çok yatırımcının tepkisini çekerken, firmadan açıklamalar peş peşe gelmeye başladı. Ayrıca çeşitli iddialar da ortaya atılmaya başlandı. İşte detaylar…

BtcTurk Yaşanan Problem Hakkında Açıklamada Bulundu

BtcTurk Çöktü Mü
BtcTurk Çöktü Mü

Son zamanlarda kripto para dolandırıcılığı oldukça gündemde bu durumda bir çok kullanıcıyı tedirgin ediyor. Hatta son örneği thodex diyebiliriz. Bir süredir Türkiye’nin en önde gelen kripto firması BtcTurk‘un kesinti yaşaması bir çok kullanıcıyı tedirgin etti. BTC Türk resmi internet sitesinden ve sosyal medya kanallarından şu açıklamaya yer verdi:

Değerli kullanıcılarımız,
Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.

00.50 itibariyle halen sistemin erişime açılmadığını belirtelim. Mobil uygulamadan veya websitesine girdiğimiz zaman bir bakım çalışması olduğunu ve ekiplerin sorunu çözmek için çalıştığı ifade ediliyor. Lakin bunca saat açılmaması sebebiyle bir çok kullanıcı tarafından oldukça tepki görmekte. BTC Türk’ün hacklendiğine dair bazı ufak dedikodular da ortalıkta dönmekte. Umarız en kısa zamanda sorun çözülür ve kullanıcılar da rahatlar. Bu sorundan sonra BTC Türk baya bir kullanıcı kaybedecek gibi duruyor. Peki siz bu olay hakkında ne düşünüyorsunuz?

 

  • BtcTurk tarafından 01.37’de yeni bir açıklama geldi. Sitesi üzerinden açıklama yapan kripto para şirketi araştırmaların devam ettiğini belirtti.

 

Başa dön tuşu