Ekonomi

Rekor Kıran Buğday Fiyatlarında Son Durum Ne?

Rusya ile Ukrayna arasında gerilimin artması ile birlikte buğday fiyatlarında yukarı yönlü bir yükseliş başlamıştı. Bugün sabah saatleri itibariyle savaşın başlaması ise buğday fiyatlarındaki yükselişin hızlanmasını yol açtı.

İşte Buğday Fiyatlarında Son Durum

Yapılan son güncellemeler ile birlikte buğday fiyatları 9.34 dolara çıktı. Son 9.5 yılın en yüksek zirvelerine ulaşan buğday fiyatlarında siyasi hareketliliğin devam etmesi halinde yükselişin devam etmesi bekleniyor.

Dünya rezervinin büyük bir bölümüne sahip olan Ukrayna ve Rusya’daki siyasi hareketler, ekonomide pek çok farklı alanı olumsuz etkiliyor. Sabah saatlerinden itibaren döviz, altın ve petrol gibi pek çok farklı önemli üründe yükseliş yaşanmasına neden olan siyasi hareketlilik hala düşmüş değil. Arka arkaya yapılan açıklamalar ile birlikte savaşın çok daha ciddi hale geleceği ve daha fazla kişinin etkileneceği net bir şekilde görülürken, bölgede iş dünyası kepenkleri indirdi.

Yaşanan gerilim, iki ülkenin hem iç pazarı hem de dış pazarındaki ticareti olumsuz olarak etkileyecek. Buğday Fiyatlarında son durum ile ilgili güncellemeler devam edecek.

Başa dön tuşu