Siyaset

Bülent Arınç’tan Sert Çıkış: Ulan 2 Kilo Et Kaç Para?

AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ tarafından yapılan açıklamalar, tüm Türkiye genelinde tepki çekmişti. Açıklamalarında “2 kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi 2 kilo alıyorsak 2 tane alırız” şeklinde değerlendirmeler yapan Zülfü Demirbağ’ın bu sözlerine karşılık yorum yapan AK Partili milletvekili Bülent Arınç sert bir çıkış yaptı.

Bülent Arınç: Ulan Et Kaç Para?

“2 kilo et yiyeceğime yarım kilo yerim diyerek göğüs geriyorlar. Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen?” diyerek AK Partili isimlerin mevcut değerlendirmelerini eleştiren Bülent Arınç, bu tip söylemlerin insanları yaraladığını ve incittiğini söyledi.

2 kilo etin 300 lira olduğunu ve şu anda vatandaşlarının böyle bir alım gücünün bulunmadığını söyleyen Bülent Arınç “Konya’dan bir milletvekili ‘minicik minicik zamlar, bundan şikayet etmeye gerek yok’ demişti. Bunlar insanları yaralıyor ama haberiniz olsun. Yani ‘ben 2 kilo et yiyeceğime yarım kilo et yerim’ diye göğsünü gere gere dolaşıyor. Ulan 2 kilo et kaç para biliyor musun sen? 300 lira. Kim verecek bu parayı? İyi ki kurban bayramı ve kurban kesenler var. Orada dağıtılan şu kadarcık ete bile ihtiyacı olan yüzlerce aile var. Beyefendiler kendi sofralarından eksik etmedikleri şey herkesin sofrasında var zannetmesinler” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu