Güncel

Ekmek Zamlandı: Bursa’da Ekmek Fiyatı Ne Kadar Oldu? 

Bursa’da ekmek fiyatı zamlandı. Artan maliyetler nedeniyle son dönemlerde Türkiye’nin pek çok bölgesinde ekmek fiyatları için zam kararı açıklandı. Son dakika açıklaması sonrası bu illere Bursa da eklendi.

Bursa Fırıncılar Odası tarafından bugün yapılan açıklama sonrasında ise Bursa bölgesinde satışı yapılan ekmekler için zamlı fiyatların geçerli olacağı belirtildi. 200 gram ekmeğin 2.5 liradan satıldığı Bursa’da bundan sonraki süreç içerisinde ekmek fiyatına 50 kuruşluk bir zam yapılmış olacak.

Bursa’da Ekmek Fiyatı Ne Kadar?

Bursa Fırıncılar Odası tarafından yapılan açıklamalara göre 200 gram ekmeğin Bursa’daki satış fiyatı 3 lira olacak. Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Bursa Fırıncılar Odası Başkanı Mustafa Çırakoğlu 1 ay önce alınan bu kararın vatandaşlara yansıtılmak istenmemesi nedeniyle uygulanmadığı ancak artan maliyetler nedeni ile fırıncıların da korunması adına artış yapıldığı belirtildi.

Serbest piyasanın hakim olduğu Bursa’da fiyatların fırıncılar tarafından uygulanmayabileceğini ve 3 liranın üzerinde ekmek satışının yapılabileceğini de hatırlatan Fırıncılar Odası Başkanı, devletin fırıncılara vermiş olduğu destek ile fiyatların bu seviyelerde tutulduğunu, desteğin yapılmaması halinde fiyatların çok daha yükselebileceğini söyledi.

Desteğin olmaması halinde ise en az 4 liradan ekmeklerin satılmak durumunda kalacağını aktaran Fırıncılar Odası Başkanı, fiyatların bugünden itibaren geçerli olmaya başlayacağını ifade etti.

Bursa’da Ekmek Fiyatı Fiyat
200 gram ekmek 3 TL

BESAŞ Ekmek Fiyatları Ne Kadar?

Bursa Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BESAŞ ise 400 gramlık ekmeği 2 lira 75 kuruştan halkla buluşturuyor.

Bursa BEŞAS Ekmek Fiyatları Fiyat
Yöresel Köy Ekmeği 1 kilo 10,50 TL
Besaş Ruşeymli Ekmek 400 Gr. 5 TL
Besaş Kepekli Ekmek 400 Gr. 4 TL
Besaş Ayçekirdekli Ekmek 400 Gr. 4 TL
Besaş Francala Ekmek 400 Gr. 2,75 TL
Besaş Tam Buğdaylı Ekmek 400 Gr. 5 TL
Besaş Çavdarlı Ekmek 400 Gr. 4,70 TL
Besaş Küçük Ekmek 0,75 Kr.
Besaş Organik Siyez Tam Buğday Ekmeği 400 Gr. 12,50 TL

Başa dön tuşu