Güncel

Çalışma Bakanı Migros İşçileri Hakkında Açıklama Yaptı

Migros işçilerinin direnişi devam ederken konu hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Migros işçileri hakkında önemli açıklamada bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin Migros işçilerinin eylemleri hakkında çalışma başlattıklarını duyurdu.

Çalışma Bakanı Migros işçilerinin direnişi hakkında, “İşçilerin şikayetleri ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak soruşturma başlattık” dedi. Migros’un bağlı olduğu Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın evinin önünde eylem yapan Migros işçileri ters kelepçe ile gözaltına alınmış ve bu durum sosyal medyada geniş yankı bulmuştu.

calisma bakani migros iscileri hakkinda aciklama yapti 2

Çalışma Bakanı Migros Açıklaması: Olayın Takipçisi Olacağız

Çalışma bakanı Migros açıklamasını, sosyal medya hesabı üzerinden yaptı ve olayın takipçisi olacaklarını belirterek, “Migros çalışanı işçilerin şikâyetleri ile ilgili Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak soruşturma başlattık. Hiçbir işçimizin, emekçimizin mağdur edilmesine göz yummayacağız” dedi.

İşçilere Ters Kelepçeli Gözaltı

Migros’un Esenyurt’ta bulunan deposunda taşeron firma US Grup’un yüzde 8’lik ücret artışına karşı eylem yapan Depo, Liman, Tersane ve Deniz İşçileri Sendikası üyesi bazı işçilerin sözleşmeleri iptal edilerek işlerinden çıkartılmasına karar verilmişti.

Tepkilerin artması üzerine Migros’tan yapılan yazılı açıklamada ise, talep edilen zam talebinin prim dahil yüzde 80’e denk geldiği, bunun da mümkün olamayacağı ifade edilmiş; ayrıca iş bırakma eylemleri nedeniyle gıda tedarik zinciri kırıldığı için işten çıkarmaların olduğu duyurulmuştu.

calisma bakani migros iscileri hakkinda aciklama yapti 3

Hak arayışlarına devam eden işçiler 18 Şubat tarihinde Migros’un bağlı olduğu Anadolu Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’ın evi önünde eylem yapmış ve olay yerine gelen polis ekipleri gösterileri ters kelepçe ile gözaltına almıştı.

Başa dön tuşu