Spor

Cardozo geldi kulüp karıştı

Futbol için yaşı ilerlemiş olan Oscar Cardozo’nun Olimpiakos’a transfer olması ile kulüp karıştı.Kulüpte yaşına rağmen en çok parayı Oscar Cardozo’nun kazanacak olması tepkiler getirdi.Bordo mavili ekip Trabzonspor’dan Olimpiakos’a transfer olan Oscar Cardozo’nun yıllık 2 milyon euro alarak kulübün en çok kazanacak ismi olunca Olimpiakos karıştı.

İki yıl önce transfer edildiğinde ortalığı sallayan Kolombiyalı golcü havalimanından tek başına ayrılarak Yunan takımı Olimpiakos’a imza attı.

Oscar Cardozo büyük fırtına kopardığı Trabzon’dan sessizce ayrıldı… Uzun süredir Trabzonspor’dan ayrılması beklenen ancak kendisine beklediği teklif gelmediği için ayak direten Kolombiyalı yıldız sonunda Yunanistan’ın Olimpiakos takımına transfer oldu. İki yıl önceki gelişi büyük yankı uyandıran 33 yaşındaki golcüden Trabzonsporlu taraftarların beklentisi büyüktü. 5 milyon avroya transfer edilen yıldız oyuncu, kulübün en buhranlı dönemine denk gelince ayrılık kaçınılmaz oldu. İlk sezonunda ligde oynadığı 29 maçta 17 gol atmayı başaran Kolombiyalı, 2015-16’da tarihin en kötü sezonunu yaşayan bordo-mavili ekiple çıktığı 21 maçta 8 defa fileleri havalandırabilmişti. Trabzonsporlu taraftarların gidişine üzüldüğü Oscar Cardozo, dün sessiz sedasız Trabzon’dan ayrıldı.

Karadeniz ekibine transfer olduğunda yüzlerce kişini karşıladığı Kolombiyalı, dün ayrılırken Trabzon Havalimanı’nda tek başınaydı. Atina’ya ayak bastığında ise yoğun bir ilgiyle karşılandı Oscar Cardozo. Kolombiyalı yıldız, yeni takımı Olimpiakos’un Levadiakos ile yapacağı maçı tribünden izlemeye gitti. Öte yandan Trabzonspor’un bu transferden kasasına 2.4 milyon avro gireceği öğrenildi. Bordo-mavili yönetim ayrıca Kolombiyalı futbolcunun yıllık 2.5 milyon avroluk maaşını ödemekten de kurtulmuş oldu. Yunan ekibinin Cardozo’ya ödeyeceği yıllık ücretin ise 2 milyon avro olduğu öğrenildi.

Başa dön tuşu