Otomobil

Chery Yeni Sedan Modeliyle Türkiye’ye Geliyor

Türkiye’de bir dönem yüksek satış rakamlarına ulaştıktan sonra tercih edilmeyen Chery, Türkiye otomotiv alanında faaliyet göstermek için hazırlanıyor. Yeni Sedan modeli ile Türkiye’ye giriş yapacak olan şirket, Sedan modeli için ilk bilgileri paylaştı. 2023 yılı itibariyle piyasaya sunulacak olan araç, Arrizo 8 olarak adlandırıldı.

Chery’nin Yeni Kozdu: Arrizo 8

Şirketin Türkiye başta olmak üzere farklı pazarlarda boy göstereceği model Arrizo 8 olacak. Bu nedenle aracın kullanıcılar tarafından beğenilmesi ve tercih edilmesi, şirketin yeni planlamasında başarıya ulaşıp ulaşmayacağının en önemli kriteri olacak.

Yapılan açıklamalar ve tanıtımlarda aracın Toyota ve Honda gibi markaların benzer modelleri ile rekabet içerisinde olacağı belirtildi. Pekin Otomobil Fuarı’nda kapsamlı ve şekilde tanıtılması beklenen araç için başlangıç aşamasında sadece fotoğraflar ve bazı özelliklere yer verildi.

Açıklamalara göre iç ve dış tasarımı ile çok daha başarılı bir şekilde geliştirilen modelin bugüne kadar şirketin en iddialı modellerinden birisi olduğu görüldü. Model, boydan boya uzayan ince farları, tasarımdaki farklılıklar, büyük jantlar, tavan hattımdaki oval tasarımıyla dikkat çekecek. Aracın motorunun 194 beygir güç ve 290 nm tork üreten 1.6 litre Turbo benzinli olması bekleniyor.

Araç için en çok merak edilen fiyatlar olsa da yapılan ilk tanıtımlarda fiyatlara yönelik bir detaya yer verilmedi.

Başa dön tuşu