Siyaset

CHP’li İnce: ‘Hollanda haddini bil terbiyesizlik yapma

Anayasa Değişikliği referandumuna ilişkin Isparta’da 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda miting düzenleyen İnce, şöyle konuştu:

“Bir kavgadır gidiyor. Almanya ile Hollanda ile kavga. Biz CHP’nin milletvekilleri olarak Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti kiminle sorun yaşarsa Kapıkule’den sonra, biz Türk hükümetinin yanında oluruz. İster AK Parti ister MHP ister başka bir parti, Türkiye’yi kim yönetiyorsa biz bizi yönetenlerin arkasında oluruz. Hollanda’yı, Almanya’yı bu davranışından dolayı kınıyorum. Ama doğruları da size bir anlatayım. Hollanda’da bir seçim var mı? Türkiye’de bir seçim var mı? Var. Bu Hollanda tam bir AK Parti’li. Plan şu: Hollanda hükümeti Türk düşmanlığı yapacak. Bakanlara kötü davranacak. Kendi halkından oy alacak. Türk hükümeti ne yapacak? Milliyetçilik taslayacak. ’Bakın Almanya, Hollanda bize böyle yapıyor’ diyecek. İkisi de kazanacak.”

Türkiye’nin saman, nohut, bezelye, inek ithal ettiğini belirten İnce, “Bizim bakanımızı büyükelçiliğe sokmuyorlar. Bu terbiyesizlik. Büyükelçilik toprağı aynı Isparta’da bu valilik meydanı gibi bizim toprağımızdır. Nerede olursa olsun büyükelçilik toprağı bizim toprağımızdır. Hollanda haddini bil. Bizim bakanımızı oraya sokmamazlık yapamazsın. Terbiyesizlik yapma” dedi

İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu