Şirket Haberleri

Coca-Cola 4. Çeyrek Raporu: Satışlar %16 Arttı

2021 yılının son çeyrek raporunun yayınlanması ile birlikte şirketin yıl performansı ortaya çıktı. 2021 yılında satış hacminde %16,2 büyüme, net satış gelirlerinde ise %52 artış yakalayan şirketi bu sayede FAVÖK’te yüzde 49 ile birlikte yıl kapanışını gerçekleştirdi.

Coca-Cola 4. Çeyrek Raporu

Coca-Cola 4. Çeyrek Raporu’nda 2021 yılı satışlarında beklentilerin üzerinde bir rakam açıklandı. Yüzde 16’lık artış ile ekonomik göstergelerde beklentileri karşılayan şirket,

1,4 milyar ünite kasa satışı gerçekleştirdi. Başarılı geçen satışlar sonrasında ise şirketin hisse başı net kârı 9TL’ye yükseldi.  Yayınlanan Coca-Cola 4. Çeyrek Raporunda Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır’ın görüşlerine de yer verildi. Başarır, “Bu performans, CCI’ın çeşitlilik arz eden coğrafya ve ürün portföyünün, sadakatle bağlı ve yetenekli insan kaynağının, etkin icra kabiliyetinin, mükemmel tedarik zincirinin ve çevik kültürünün bir sonucudur” dedi.

Coca-Cola 4. Çeyrek Raporu
CEO Burak Başarır Coca-Cola 4. Çeyrek Raporu Açıklaması

Coca-Cola İçecek Hakkında

CCI Türkiye, Pakistan, Kazakistan, Irak, Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Ürdün, Tacikistan, Türkmenistan ve Suriye’de faaliyet gösteren çok uluslu bir içecek şirketidir. Coca-Cola sisteminin önemli şişeleyicilerinden biri olan CCI, The Coca-Cola Company’nin gazlı ve gazsız içeceklerini üretir, dağıtır ve satar. 10.000’e yakın çalışanı ve 11 ülkede toplam 29 fabrikası bulunan CCI, 430 milyonluk tüketici kitlesine geniş bir içecek yelpazesi sunar. Ürün portföyünde gazlı içeceklerin yanı sıra meyve suları, sular, spor içecekleri, enerji içecekleri ve buzlu çaylar yer almaktadır.  CCI’ın hisseleri İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda (BİST) “CCOLA.IS” sembolü ile, Eurobond’u ise İrlanda Menkul Kıymetler Borsası’nda “CCOLAT” sembolü ile işlem görmektedir.

Başa dön tuşu