Şirket Haberleri

Coca-Cola İçecek Bir İlki Gerçekleştirdi

Coca-Cola İçecek tarafından yayınlanan yeni bir rapor, şirketin Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdiğini ortaya çıkardı. Açıklamalarda en büyük sürdürülebilirlik endeksli tahvil ihracının yapıldığı belirtilirken şirket, su kullanım verimliliğinde hedeflerini yükseltti. Yapılan açıklamalara göre 2027 yılına kadarki süreç içerisinde verimlilik yüzde 13, 2029’a kadarki süreç içerisinde ise %17 oranında arttırılacak.

EMEA Bölgesinde İlki Gerçekleştirdi

Şirketin sürdürülebilirlik hedefleri doğrultusunda yaptığı çalışmalar sadece Türkiye’de değil Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki içecek endüstrisinde de bir ilk. Şirket yüzde 4,75 faizli, 7 yıl vadeli olmak üzere 500 milyon dolarlık tahvil ihracı gerçekleştirdi. Bu oranlar yurt dışındaki işlemlere göre dahi düşük seviyelerde oldu.

Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır
Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır

“Gurur Duyuyoruz”

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Coca-Cola İçecek CEO’su Burak Başarır, “Türkiye dahil 11 ülkede 430 milyonun üzerinde tüketiciye hizmet veriyor, tüm paydaşlarımız için değer yaratmak üzere faaliyet gösteriyoruz. Sürdürülebilirlik odağımız ve entegre iş modelimizin en somut örneği olarak sürdürülebilirlik endeksli tahvilimizi çıkardık. Türkiye piyasasına da hareket getiren CCI tahvili ile hem Türkiye hem de içecek sektörünün EMEA bölgesindeki ilk sürdürülebilirlik endeksli tahvilini çıkarmaktan gurur duyuyoruz. Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları tarafından teyit edilen başarılı performansımızla son derece avantajlı bir bono ihracı gerçekleştirdik” dedi.

 

Başa dön tuşu