Kripto Paralar

Balina Uyarısı: Coinbase’den 2.400 Bitcoin Aktarıldı

Bitcoin ve kripto para alanında bu hafta yatay bir seyir hakimdi. Ancak 18 Şubat tarihi itibariyle başlayan hareketlilik, yeni haftanın çok daha farklı geçeceğini ilk sinyallerini verdi. Zira Coinbase’den tanımlanamayan cüzdanlara yaklaşık 2.400 Bitcoin transfer edildi. Blockchain Gözlem Ve Analitik Şirketi Whale Alert tarafından yapılan araştırmaya göre, transfer 18 Şubat 2022 Cuma günü 23:01:40 itibariyle tamamlandı.

Coinbase’deki Bitcoin Hareketliliği Devam Edecek Mi?

Artan Rusya-Ukrayna gerilimleri ve Kanada’daki kripto mevzuatına ilişkin yakın tarihli bir satışa rağmen kripto paralarda beklenen düşüş gerçekleşmedi. 40 bin dolar bandında hareket eden Bitcoin için sektör adeta ikiye bölünmüş durumda. Bazı ekonomistler 30 bin dolara kadar gerileme beklerken bazıları trendin ters yönde olacağını öne sürüyor.

Ancak Coinbase ile başlayan hareketlilik oldukça önemli. Zira 2400 BTC’nin hesap değiştirmesi balina iddialarını güçlendirdiği gibi pek çok yatırımcıda da tedirginlik yarattı. Bu nedenle önümüzdeki hafta BTC’de tepki olarak alış ve satış hareketlilikleri artabilir.

Başa dön tuşu