Şirket Haberleri

Consus Enerji Fiyat İstikrarı Sağlayıcı İşlemleri Sona Erdirdi!

14-15 Nisan’da 4,50 TL birim fiyat ile talep toplayıp 20 Nisan’dan itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar’da işleme başlayan Consus Enerji halka arz izahnamesinde belirttiği ”Fiyat İstikrarı Sağlayıcı İşlemin” sonlandığını Kamuyu Aydınlatma Platformuna bildirdi.

Consus Enerji İzahnamesinde Yer Alan Fiyat İstikrarı Açıklaması

Halka arz izahnamesinde yer alan ”Ek satış gerçekleşmez ise 52.500.000 lot payın satışından elde edilen gelir ile ek satış gerçekleşir ise 57.500.000 lot payın satışından elde edilen gelir ile 30 gün boyunca fiyat istikrarı planlanmaktadır.” maddesini istediği zaman sonlandırma, hatta hiç başlamama hakkı konsorsiyum lideri Garanti Yatırım’a ait idi.

Consus Enerji Fiyat İstikrarı Sağlayıcı İşlemlerin Detayı

Yıldız Pazar’da işleme başladığı gün olan 20 Nisan’da hissenin halka arz fiyatı ve altına düşmesinden dolayı fiyat istikrarı sağlayıcı işlemi uygulamaya başlayan Garanti Yatırım sonrasında 21-22 ve 26 Nisan’da bu işlemlerine devam etti. Consus Enerji hissesi halka arz fiyatının altına düşmesine karşın son olarak 26 Nisan’da alım gerçekleştiren kurum bu işlemi durdurarak bir daha alım yapmadı.

Garanti Yatırım Fiyat İstikrarı Kapsamında Ne Kadar Pay Aldı?

Garanti Yatırım; fiyat istikrarı sağlayıcı işlemler kapsamında 26 Nisan’a kadar 44.268.000 TL bedelle toplamda 10.000.000 lot alım gerçekleştirdi. Sonrasında alımı durduran Garanti Yatırım 26 Nisan’dan fiyat istikrarının sonlandığı tarih olan 19 Mayıs’a kadar bir daha bu kapsamda alım gerçekleştirmedi.

consus fiyat istikrari islemleri

Consus Enerji Hissesinin Son Hafta Grafiği

consus enerji hisse grafigi

Başa dön tuşu