Halka Arz

Consus Enerji Halka Arz İçin Başvuru Yaptı

Türkiye’de 2022’de halka arz edecek şirketler arasına Consus Enerji de katılacak. Şirket tarafından Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) ve Borsa İstanbul’a (BİST) halk arz için başvuru yapılmıştı. Şirket kurumlardan gelecek onayın ardından halka arzda talep toplamaya başlayacak.

Consus Enerji Halka Arzında Aracı Şirket Hangisi?

Global Yatırım Holding (GYH) iştiraki Consus Enerji’nin halka arzında Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. ve Global Menkul Değerler A.Ş. aracılık edecek. Şirket tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamalarda ise şöyle denildi;

Şirketimizin %100 oranında bağlı ortaklığı olan Consus – Enerji İşletmeciliği ve Hizmetleri A.Ş.; kayıtlı sermaye tavanı içerisinde sermaye artırımı yapılmak suretiyle ihraç edilecek payların sermaye artırımı yöntemiyle ve Şirket’in mevcut paylarının ortak satışı yöntemiyle halka arz edilmesi işlemine yönelik olarak Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri uyarınca hazırlanan başvuru dosyasını Sermaye Piyasası Kurulu’na ve Borsa İstanbul düzenlemeleri uyarınca hazırlanan başvuru dosyasını da Borsa İstanbul’a bugün (18.02.2022) teslim ettiğini Şirketimize bildirmiştir.

 

Başa dön tuşu