Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı 0,99 kredi faizi ve 60 ay vade

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı son açıklamada düşük faizli, 60 ay vadeli yeni kredi paketini duyurdu. İşte kredi paketiyle ilgili detaylar.

Son dönemlerde Türkiye’de artan maliyetler ve enflasyon nedeniyle kredi paketlerine eğilim arttı. Geçtiğimiz gün Kabine Toplantısı sonrasında konuyla ilgili detayları aktaran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, düşük faizli kredi paketini duyurdu.

60 ay vadeli, 0,99 faizli kredi

Açıklamalara göre yeni kredi paketinde 50 bin liraya kadar destek sağlanacak. 60 aya kadar vade imkanı sağlanacak kredilerde, faiz oranı ise 0,99 olacak. Bina yalıtımı için yapılacak çalışmalarda, ekonomik ve çevreci dönüşümün hızlanması amaçlanıyor.

Kredi dışında pek çok müjde veren Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında “Yalıtımlı konut sayısını arttırmak için yeni bir çalışma başlatıyoruz. Vatandaşlarımıza binalarının yalıtım çalışmalarında kullanılmak üzere daire başında 50 bin liraya kadar 60 ay vadeli 0,99 faizle kredi imkanı sağlanacak. Hem aile bütçesine hem devlet bütçesine olumlu katkısı olacağına inandığım bu paketle ilgili detaylar ilgili bakanlıklarımız tarafından karşılanacaktır.” dedi.

Başa dön tuşu