Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan Asgari Ücret Zammı İçin Net Konuştu

Artan enflasyon ve yapılan zamlar nedeniyle alım gücü düşen asgari ücrette ana gündem ek bir zam yapıldı. 2022 yılında ara zam talepleri güçlenirken konuyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan önemli mesajlar geldi. NATO Olağanüstü Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi dönüşü asgari ücret konusunda açıklamalar yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz” dedi.

Çalışma Bakanı Olumsuz Yaklaşmıştı

Asgari ücret ek zammıyla ilgili geçtiğimiz günlerde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından yapılan açıklamalarda “Tartışmayı anlamlı bulmuyorum, çok önemli artış yaptık” denilmişti. Bu açıklamalar sonrasında ek zam konusunda beklentiler düşmüş olsa da Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni açıklamasıyla beklentileri yükseltti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuyla ilgili olarak “Zaten Vedat Bey sendikalarla bugüne kadar samimi görüş alışverişinde bulunmuştur. Yapılacak görüşmeler neticesinde de yıl ortasında böyle bir değerlendirme gerektiğinde biz kesinlikle vatandaşımızdan, hele hele işçimizden böyle bir şeyi esirgemeyiz. Veren el alan elden hayırlıdır.” dedi.

Başa dön tuşu