Ekonomi

Cumhurbaşkanı Erdoğan güncel mevduat rakamlarını paylaştı

Türkiye’de yeni dönem itibariyle başlayan TL mevduat hareketliliği devam ediyor. Dün gün boyunca bir dizi temaslarda bulunan ve yaptığı açıklamalarla yeni dönem hakkında bilgiler veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, merak edilen TL mevduatları konusunda da istatistikleri paylaştı.

Güncel mevduat rakamları 23,8 milyar TL

Türkiye’de bankalar eşliğinde başlatılan TL mevduat programında son güncellemelere göre 23.8 milyar TL’lik bir tutara ulaşıldı. Günden güne artış gösteren bu mevduatlar ile birlikte Türkiye’de TL’ye olan ilgi arttığı gibi dolar ve altın gibi diğer değerli yatırım araçlarından da vazgeçiliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamalar, vatandaşın şu ana kadar mevduat programlarına ilgi gösterdiğini de ortaya çıkardı.

Altın çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan bu açıklamaların ardından önemli bir açıklama da Hazine ve Maliye Bakanı Nebati’den geldi. Bakan Nebati, Türkiye’de özellikle kadınların altını çok sevdiğini ancak yastık altında duran altınların kimse için bir yarar getirmeyeceğini söyledi. Bakan Nebati bu açıklamalarıyla yastık altında duran altınların bozdurulması ve böylece ekonomiye dahil edilmesi gerektiğini söyledi.

Başa dön tuşu