Halka Arz

DAP Gayrimenkul Halka Arz Ne Zaman Yapılacak?

Sermaye Piyasası Kurulu’nun son bülteninde DAP Gayrimenkul Geliştirme Anonim Şirketinin halka arz başvurusunun onaylandığı belirtildi. Yapılan bu resmi açıklama ile birlikte gözler halka arz sürecinde detayların netlik kazanmasına çevrildi.

Her halka arz süreci öncesinde olduğu gibi DAP Gayrimenkul halka arz talep toplama tarihinin ne zaman olduğu, halka arzın eşit mi yoksa oransal dağıtımda mı olacağı, DAP Gayrimenkul borsa hisse kodunun neler olduğu araştırılmaya başlandı.

DAP Gayrimenkul Halka Arz Onaylandı

10 Şubat 2022 tarihli Sermaye Piyasası Kurulu raporu ile ortaya çıkan DAP Gayrimenkul halka arz süreci ile birlikte şirket önümüzdeki dönemlerde resmi olarak talep toplamaya başlayacak. Talep toplama tarihleri henüz netlik kazanmadı. Bu nedenle şirket tarihine yönelik araştırmalar hız kazanmış durumda.

1981 yılında Eltes İnşaat adıyla kurulan ve 2021 yılında yapılan isim değişikliği sonrası DAP Gayrimenkul Geliştirme adını alan şirket, bu yeni planlaması doğrultusunda halka arz ederek etkinliğini artırmayı hedefliyor.  Bugüne kadar 10 bini aşkın farklı mimari projeye imza atan DAP, doğa odaklı projeleri ile de dikkat çekmeyi başarmıştı.

Şirket Sermaye Piyasası kuruluna halka arz süreci ile ilgili izahname gönderecek. Kurumun onaylamasının ardından paylaşım yapılacak. Böylece halka arz süreçleri ile ilgili tüm detaylar netlik kazanmış olacak. Şirket halka arz detayları ise şöyle;

  • SPK Onay Tarihi: 10 Şubat 2022
  • Talep Toplama Tarihleri: Henüz netleşmedi
  • Talep Toplama Süresi: 3 iş günü
  • Halka Arz Edilecek Pay (nominal değerli): 30.020.000
  • Hisse Fiyatı: 18,50 TL
  • Halka Arz Yöntemi: Oransal Dağıtım (Taslak İzahnameye Göre)
  • Konsorsiyum Lideri: Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.
  • Hisse Kodu: DAPGM

Şirketin halka arz süreciyle ilgili en çok merak edilenler ise şöyle;

DAP Gayrimenkul ne zaman halka arz edecek?

Gayrimenkul halka arz suresi tarihi henüz açıklanmadı ve netlik kazanmadı.

DAP Gayrimenkul talep toplama kaç gün sürecek?

Resmi açıklamalara göre şirket 3 iş günü içerisinde talep toplayacak.

Başa dön tuşu