Şirket Haberleri

DBS Enerji ile Kaco Arasında Stratejik Anlaşma

DBE Holding iştiraki DBE Enerji ile Siemens markası olan Kaco, güneş enerjisi santralleri için yeni bir iş birliği kurdu. İki şirketin gerçekleştirmiş olduğu özel imza töreninde, hem şirketlerin talepleri hem de yapılacak proje ile ilgili detaylara yer verildi.

İmza törenine DBE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar, Siemens – Kaco Global Satış Müdürü Nedret Ünlü ve Siemens Satış Müdürü Saim Hacıağaoğlu katıldı. Anlaşma ile 136 bin hanenin elektriğinin yeşil enerji ile karşılanması hedefleniyor.

312 Bin Ton CO2 Önlenecek

DBE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Taha Pınar, “Yurt içi ve yurt dışı yatırımlarımızda kullanılmak üzere tamamı Siemens’e ait olan KACO New Energy GmbH firmasıyla imzaladığımız anlaşma neticesinde 200 MW’lık güneş enerjisi santralleri için teknolojik olarak en gelişmiş komponentlere sahip olan Blueplanet 165.0 TL3 inverter serisini kullanacağız. Projelerimizin tamamı hayata geçtiğinde 200 MW’lık GES yatırımı ile 136 bin hanenin elektrik ihtiyacı yenilenebilir enerji kaynaklarından elde edilmiş olunacak ve 312 bin ton CO2 salınımının önüne geçilecek. Ayrıca 24 milyon adet ağaç doğaya kazandırılmış olunacak.” dedi.

Başa dön tuşu