Siyaset

Demirtaş: Engelsiz bir İlkadım için yollardayız

Özellikle engelli dernekleri ile koordinasyon içinde olacaklarını ifade eden Necattin Demirtaş, “Bizler ne kadar bu konuda hassas olsak da asıl sorunu yaşayan kişiler bizlere yol gösterecektir. Bu nedenle engelli dernekleri bizlere hizmetler noktasında yol gösterici, yönlendirici olacaktır. Birlikte engelli vatandaşlarımızın sorunlarına çözüm üreteceğiz” dedi.

‘Engelsiz Yaşam Merkezleri’ni hayata geçireceklerini de vurgulayan Necattin Demirtaş, “Burada engelli kardeşlerimize meslek edinidrme kursları, kaliteli vakit geçirebilecekleri hobi alanları oluşturacağız. Bu sayede hem rehabilitasyon süreçlerine destek, hem de onların da çalışma hayatına katılım noktasında desteğimizi ortaya koyacağız” diye konuştu.

Ayrıca engelli ailelerinin zor olan yaşamlarına kolaylık getirmeyi istediklerinin altını çizen Necaattin Demirtaş, “Bu merkezlerde engelli kardeşlerimiz vakit geçirirken ailelerine bir nefes alma zamanı kalacak. Vefakar ailelerimiz bizim başımızın tacıdır. Onların mücadele ile geçen zamanlarında onlara yaren olmak istiyoruz. Bunu da hayata geçireceğimiz projelerimizle başaracağız” dedi.

5edace1b2a

Başa dön tuşu