Siyaset

Demirtaş: İlkadım’da kimse aç kalmayacak

İYİ Parti İlkadım Belediye Başkan Adayı Necaattin Demirtaş, İlkadım’da yüz güldürecek projelerinin detaylarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor.

2009- 2014 yılları arasında İlkadım’da ‘Askıda Ekmek’ projesinin İçişleri Bakanlığı tarafından da yerel yönetimlerce uygulanabilir proje olarak kabul gördüğünü belirten Necattin Demirtaş, “Her zaman ifade ettiğim gibi yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatı olacaktır. Bizler rutin belediyecilik çalışmalarını yanı sıra sosyal belediyecilik noktasında da İlkadım’da fark yaratacağız. Geçmişte bunu nasıl başardıysak şimdi de başaracağız” diye konuştu.

“Komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” diyen bir Peygamberin Ümmetiyiz. Bu bilinç ve sorumlulukla projelerimizi şekillendireceğiz” diyen Necaattin Demirtaş, ‘ASKIDA YEMEK’ projesi ile İlkadım’da evine yemek götüremeyen ihtiyaç sahibi vatandaşımız kalmayacak” dedi. 

Projenin deyatları ile ilgili bilgi veren Necattin Demirtaş, “İlkadım bölgesinde faaliyet gösteren lokantalarla anlaşarak, dar gelirli ailelerin ücretsiz olarak yemek almalarını sağlayacak. Bunu hayırsever iş insanlarıyla hayata geçireceğiz. Biz, onlarla ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız arasında bir gönül köprüsü kuracağız. İlkadım yardımlaşmanın, birlik ve beraberliğin yaşandığı bir ilçe olarak şehrimize örnek olacaktır” dedi.

Bir vatandaş belediyeye geldiğinde eli boş dönüyorsa orada sosyal belediyecilikten bahsedemezsiniz diyen Necattin Demirtaş, “Seçim gezilerimde vatandaşlarımla yapmış olduğum istişarelerde bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını görüyorum. Laf üreterek belediye başkanlığı olmuyor. Sözünüzün eri olabiliyorsanız bu halk sizi bağrına basıyor. Ne mutlu bize ki alnımız açık vatandaşımızın karşısına çıkabiliyoruz. Görüyorum ki insanların gönlünde güzel bir yer edinmişiz. Bu da benim yapacağım hizmetler noktasında azmimi ve heyecanımı artırıyor” şeklinde konuştu.

Başa dön tuşu