Şirket Haberleri

Denizbank Martı GYO Kredi Borcunu Rehin Satışıyla Aldı

Martı GYO tarafından Borsa İstanbul’un kapanmasının ardından Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) resmi bir açıklama yapıldı. Açıklamada şirketin DenizBank’a olan kredi borcu için rehin satış yolu ile tahsilatın gerçekleştirildiği belirtildi.

Daha önce de benzer bir kredi ödeme sorunu yaşayan şirket farklı bir gayrimenkulün satılması ile bankaya olan borcunun kapanmasını sağlamıştı. 51.850.000 milyon tutarındaki kredisinde de ödeme sorunları yaşadığı görülen Martı GYO, bankanın ipotek olarak gösterilen taşınması satması ile kredi borcunu kapattı.

Martı GYO’dan Resmi Açıklama Geldi

Martı GYO tarafından KAP’a yapılan açıklamada ise “Şirketimiz Martı Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.’nin tarafı olduğu Denizbank ile akdedilen 23.02.2021 tarihli “Yeniden Yapılandırma Sözleşmesi” doğrultusunda;  Narin Tekstil Endüstrisi A.Ş.’ye ait Çerkezköy Tekirdağ adresindeki 1493 ada 1 nolu parselde yer alan, Şirketimiz kredi borcu teminatı olarak üzerinde Denizbank lehine ipotek tesis edilmiş taşınmaz, Denizbank tarafından 51.850.000 TL bedel ile satın alınmıştır.” denildi.

Başa dön tuşu