Ekonomi

Derbi Zaferi, Fenerbahçe Yatırımcısını Sevindirdi

Borsada işlem gören Fenerbahçe, yoğun bir yatırımcı ilgisi ile karşı karşıya. Son sezonlarda beklentileri verememiş olmasına rağmen saha dışı satışları ve borsada yapılan işlemler ile Türkiye’nin önde gelen kulüplerinden bir tanesi olan Fenerbahçe, dün akşam Galatasaray ile karşılaştı. Yılın en çok beklenen derbisinde sahadan galibiyetle ayrılan Fenerbahçe oldu. Galibiyet sonrasında ise hisselerde de önemli bir değişim yaşandı.

Fenerbahçe Hisseleri Yükseldi

Galatasaray’a karşı alınan galibiyet sonrası Fenerbahçe hisselerinde işlemlerin başlaması ile yüzde 3.5 oranında artış yaşandı. Artış sonrası 34 liradan işlem görmeye başlayan hisseler yatırımcılarının kazanmasını sağladı.

Derbide kaybeden Galatasaray hisseleri ise günü düşük seviyelerde açtı. Şu anda 3.30 liradan işlem gören hisseler, yaşanan kaybı telafi etmeye çalışıyor. Fenerbahçe ve Galatasaray dışında ise haftayı galibiyetle kapatan Beşiktaş hisseleri yüzde 5 oranında artış ile 4.51 liraya yükseldi. Trabzonspor hisseleri ise beraberlik sonrası yüzde 0.3 düşüş ile 5.77 liraya geriledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu