Ekonomi

Dijital Koleksiyonlar alıp satabileceğiniz en iyi 15 NFT pazar yeri

Dijital koleksiyon ürünlerini satın alabileceğiniz ve satabileceğiniz çok fazla pazar var. Ancak gerek güvenlik gerekse de komisyon oranları gibi çeşitli kriterler, bu yerler arasında ayrımın yapılmasını sağlıyor. Sorunsuz bir şekilde ticaret yapmak adına dünyanın en popüler ve en iyi 15 NFT pazar yeri önerilerini değerlendirebilirsiniz.

İşte en iyi 20 NFT pazar yeri

OpenSea

OpenSea

OpenSea, orijinal ve en eski NFT pazarıdır. New York merkezli platform, oyun içi koleksiyonlarından sanat eserlerine kadar çeşitli NFT’leri satın almanıza ve satmanıza olanak tanır.

Rarible

Rarible

Rarible, Ethereum (ETH) blok zincirinde çalışan NFT platformudur. Platform, çok çeşitli dijital sanat ve koleksiyon ürünleri satın almanıza, satmanıza ve yaratmanıza olanak tanır. Pazar yeri basit bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

SuperRare

SuperRare

SuperRare, yüksek kaliteli koleksiyon ve sanat eserlerini sergileyen Ethereum tabanlı bir NFT pazarıdır. Platformun kullanıcı arayüzü, göz kamaştırıcı GIF’ler ve canlı müzayedelerle birlikte dikkat çekicidir.

Foundation

Foundation

Foundation, sanatçıların NFT’lerini oluşturmasına ve satmasına olanak tanıyan topluluk tabanlı bir NFT platformudur. Platform, ünlü Nyan Cat NFT, Edward Snowden’in ilk kripto sanatı gibi yüksek satışlar yaparak piyasada dikkat çekmişti. Nyan Cat NFT bile 800.000 dolar değeriyle Foundation’da satılmıştı.

Nifty Gateway

Nifty Gateway

Nifty Gateway, kullanıcıların platformda dolar ile NFT satmalarını sağlayan, New York merkezli lider NFT platformudur. Platform, ABD’nin en kripto borsası Gemini tarafından destekleniyor.

Mintable

Mintable

Mintable, kullanıcıların NFT’ler oluşturmasına, satın almasına ve satmasına izin veren bir NFT pazarı. 2018 yılında kurulan Singapur merkezli platform, Ethereum ve Zilliqa (ZIL) tabanlı NFT’leri destekliyor.

Makers Place

Makers Place

Makers Place, yetenekli yaratıcılardan oluşan bir topluluk oluşturmayı amaçlayan, dijital içerik oluşturucular için NFT pazar yeridir. Platforma sadece davetiye ile katılım sağlanabilmektedir. 2018 yılında kurulan San Francisco merkezli Makers Place tüm ETH alımlarında %15 ücret alıyor.

Stacks Art

Stacks Art

Stacks Art, Stacks (STX) blok zincirinde çalışan ve NFT’lerin Bitcoin (BTC) blok zinciri tarafından güvence altına alınmasını sağlayan bir NFT pazarıdır. Platformda kullanıcılar, çeşitli içerik oluşturucuların dijital koleksiyonlarını keşfedebilir, satın alabilir ve satabilir. İşlem yapılması için Hiro Cüzdan bağlantısı kullanılmalıdır.

STX NFT

STX NFT

STX NFT, geçen yıl daha popüler hale gelen Bitcoin NFT’lerinin listelenmesi amacıyla oluşturulmuş alternatif pazar yerlerinden birisi.

Byzantion

Byzantion

Byzantion, Stacks kullanıcılarına Bitcoin ile güvence altına alınmış NFT koleksiyonu satın almak, satmak için geliştirilen NFT pazarıdır.

KnownOrigin

KnowOrigin

KnowOrigin, küratörlü bir NFT pazarıdır.

AirNFTs

AirNFTs

AirNFTs, kullanıcıların NFT alıp satmasına olanak tanıyan Binance Akıllı Zinciri ( BSC ) üzerine kurulmuş bir pazar yeridir.

tofuNFT

tofuNFT

tofuNFT, Binance Akıllı Zincirinde çalışan NFT pazar yeridir. Platform, SCV.Finance (SCV) tarafından geliştirildi ve Polygon (MATIC) gibi blok zincirlerinde de kullanılabiliyor.

Treasureland

Treasureland

Treasureland, NFT’lerin oluşturulmasını, dağıtılmasını ve açık arttırma ile satılmasını destekleyen NFT protokolüdür.

ITAM

ITAM

ITAM, Binance Smart Chain tarafından desteklenen ve kullanıcıların NFT ticareti yapmasına olanak tanıyan bir NFT pazarıdır.

Başa dön tuşu