Şirket Haberleri

Dijital Platformlarda Güçler Değişiyor: Netflix’e Yeni Rakip!

Dijital yayın platformlarında güç dengesi yakında değişecek gibi görünüyor. Netflix, Disney+, HBO Max, Amazon Prime Video ve Apple TV+ gibi servislerin içinde bulunduğu pazar, iki büyük şirketin ortaklığa imza attığı yeni bir oluşumla mücadele edecek. Her ikisi de köklü birer şirket olan Discovery Inc. ve WarnerMedia, eğlence sektörüne damga vurmaya hazırlanan bir platform için kolları sıvadı. İkili arasındaki ortaklık resmen açıklandı.

Discovery ve WarnerMedia şirketleri yaklaşık 50 milyar dolar gelir elde eden televizyon, sinema ve haber operasyonlarını birleştirerek ABD’nin en büyük medya ağlarından birini oluşturmaya hazırlanıyor. WarnerMedia’nın ana şirketi AT&T’nin eğlence bölümünü ayrı bir yere konumlandırması ve Discovery’le birleştirmesiyle beraber vücut bulan oluşum, şimdiden dikkatleri üzerine çekmiş durumda. Söz konusu yeni platformun başında duracak isim ise 15 yıldır Discovery’nin yöneticisi olan David Zaslav olacak. Zaslav’ı yeni şirketin CEO’su olarak göreceğiz.

Yeni Dijital Yayın Platformu: Warner Bros. Discovery

İki şirketin birleşmesiyle hayat bulan platformun ismi de belli oldu. Yakında dijital streaming pazarında kendini gösterecek servis, Warner Bros. Discovery adıyla karşımıza çıkacak. Pazartesi günü itibariyle yeni şirket, Nasdaq borsasında WBD koduyla işlem görmeye başlayacak.

Warner Bros. Discovery

Diğer dijital yayın platformlarından çok daha farklı bir içerik portföyü sunma iddiası taşıyan Warner Bros. Discovery, şimdiden çok sayıda franchise’ı elinde tutuyor. Discovery Channel, Warner Bros. Entertainment, CNN, HBO, Cartoon Network, Batman ve Harry Potter gibi markalar yeni platformda yer bulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu