Güncel

Diyarbakır’da hain saldırı 3 şehit var

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde PKK’lıların kullandığı tespit edilen hücre evine baskın yapıldı.Baskın sırasında hücre evinden otomatik silahlarla açılan ateş sonucunda 3 polis memuru şehit düştü,2 polis memuru yaralandı.

 

Diyarbakır’ın Ergani İlçesi’DEKİ Fevzi Çakmak Mahallesi Dicle Caddesi’nde PKK’lıların kullandığı tepit edilen hücre evine operasyon düzenlendi.Gece saat 02:00 sularında bölgeye gönderilen polis ekiplerine hücre evinden PKK’lılar tarafından otomatik silahlarla ateş açılmasını sonucunda 5 polis memuru yaralandı.Bölgede çatışma devam ederken yaraları polisler Ergani Devlet Hastanesi’ne kaldırıldılar.Bu sırada acil olarak sağlık görevlileri göreve çağrıldı.

 

Tüm müdahalelere rağmen Ergani Devlet Hastanesi doktorları durumları ağır olan polis memurları Engin Yılmaz, Salih Aksu ve Ahmet Can, şehit olurken, 2 polis memurunun tedavisi sürüyor.3 polisin şehit düşmesinin ardından ilçedeki bazı camilerde sela okundu.

 

Yer yer sabaha kadar süren çatışma bölgesine çok sayıda polis ekibi gönderilirken,olay yerine Diyarbakır’dan özel harekat ekipleride sevk edildi.Çatışmaların sonunda 2 terörist ölü olarak ele geçirildi.

 

Yaralı polis silahını alarak tekrar operasyona gitti

Operasyon sırasında arkadaşlarının şehit haberini alan bir polis memuru da ayakta tedavi olduktan sonra operasyon bölgesine geri döndü. Arkadaşlarının bütün uğraşlarına rağmen yaralı polis memuru ikna edilemedi. Yaralı olarak operasyon bölgesine dönen polis memuru teröristlere yönelik süren operasyonlara tekrardan katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu